| ianny a întrebat:

Este posibil ca prietenul tau/prietena ta sa se poarte urat cu tine chiar daca iti spune ca te iubeste?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da e posibil asta, dar nu e deloc bine...de multe ori ne purtam urat cu cei pe care ii iubim, ii jignim, ii ranim cu fapte urate uneori si vorbe care dor... poti sa iubesti pe cineva si sa il ranesti, poate uneori fara sa vrem, dar asa e felul unora... oricum ar trebui sa existe respect, degeaba iti spune mereu ca te iubeste, daca te trateaza oribil, asta nu e iubire adevarata, e iubire dar nu una normala, cand iubesti pe cineva incerci sa il faci fericit, intr-o relatie trebuie sa existe respect, cu un te iubesc nu poti face prea multe daca nu dovedesti asta, daca tot ce faci e sa ranesti, nu cred ca e bine... e o greseala sa te porti urat cu cineva pe care iubesti, dar asa sunt unii, si eu recunosc ca de multe ori desi imi iubeam fostul prieten, se mai intampla ori din gluma, ori la nervi sa mai vb urat si sa ii spun vorbe urate apoi sa regret, dar oricum nu e frumos asta si eu regret vorbele spusesad...

| angella1972 a răspuns:

Da.se cheama dragoste cu nabadai. dar tu incearca sa-i spui ca nu e un comportament pe placul tau, sau daca nici asa nu intelege, comporta-te si tu un timp in acest fel, pana vede ca e neplacut.

| deleuandrei a răspuns:

Da e posibil mie imi spune ca ma iubeste dar la comportament ar fi indifirenta si nepasatoare...

| Tessy a răspuns:

Da este posibil. Daca te iubeste poate fi geloasa. Daca e geloasa se comporta urat.
E greu sa intelegi o fata!laughing