| DuxX a întrebat:

Daca prietenul/prietena ta ti-ar spune ca te iubeste degeaba cum te-ai simti? Cum ai reactiona in momentul in care ti-ar spune asa ceva?

Răspuns Câştigător
| LyviaDb a răspuns:

Buna! happy Ai patit asa ceva? Hmm...eu consider ca nu ai cum sa iubesti pe cineva degeaba. Iubesti pentru ca ai investit niste sentimente in relatia cu acel cineva; ar trebui sa se gandeasca de doua ori inainte sa spuna lucrul asta. Eu una...probabil ca i-as raspunde cu o intrebare si anume: "Dar atunci cand te-ai combinat cu mine ai facut-o tot degeaba? Nu pe baza unor sentimente, unor dorinte de a sta impreuna cat ne permite timpul, de a vorbi vrute si nevrute, de a avea cat mai multe momente frumoase impreuna si de a ne cladi o viata cat mai ok togehter, (cat o vrea Dumnezeu)?" happy

| DuxX explică (pentru LyviaDb):

Poi intr-un fel
Daca vrei iti explic
Eu si prietenul meu avem o relatie interzisa..parintii mei nu sunt de acord ca eu sa fiu cu el, iar eu il iubesc pe el si cica si el ma iubeste pe mine, dar aseara mi-a zis "Te iubesc degeaba".Eu l-am intrebat "Atunci de ce ma mai iubesti"..Pe mine m-a facut sa ma simt oribil, iar azi mi-a zis ca a vrut sa zica ca degeaba ma iubeste el si eu degeaba il iubesc pe el, deoarece relatia noastra nu este posibila
Si de la toata faza asta m-am gandit sa va intreb pe voi, cei de pe TPU, cum v-ati simti in locul meuwinking

| LyviaDb a răspuns (pentru DuxX):

Aaah, pai zi asa, ca parintii tai nu sunt de acord ca tu sa fii cu el si ca de asta ti-a spus el ca te iubeste degeaba. Probabil a vrut sa spuna ca relatia voastra este in zadar, din moment ce ai tai nu vor ca tu sa fii cu el; ca degeaba el are niste sentimente pentru tine sau tu pentru el, daca relatia voastra nu este posibila din cauza alor tai. Dar..pana la urma, tu esti cea care hotaraste, nu ai tai, si pana la urma dragostea invinge totul, indiferent cine ar fi impotriva relatiei voastre. Pe mine una, nu m-ar interesa daca ei nu ar fi de acord. Asta este, il iubesti si te iubeste...nu va poate condamna nimeni pentru asta; si aveti tot dreptul sa va traiti povestea de dragoste. Poate ca el nu a spus-o cu rautate, ci cu parere de rau. Dar deh..nu te simti tocmai bine cand el iti spune "te iubesc degeaba". Probabil al fi trebuit sa se exprime altfel. happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cum adica " te iubeste degeaba"?

| DuxX explică (pentru neutrino):

Adica pur si simplu sa iti zica "Te iubesc degeaba"straight face