| blue007eyes a întrebat:

Este posibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| Alexandra_8909 a răspuns:

Da. Unul din motive ar fi ca, desi unul din ei intruneste in principiu calitatile unui prieten nemaipomenit, ceva acolo lipseste. Si tocmai asta e: de lipsa acelui lucru nu iti dai seama decat dupa un timp.
Intai de toate, cel mai bine este sa-ti dai seama exact ce simti pentru fiecare. Atractia poate fi adesea confundata cu iubirea.
De asemenea, standardul despre care se vorbeste in filme sau in carti cum ca marea iubire este atunci cand el este frumos, destept si devreme acasa, s-ar putea sa te deruteze.

In concluzie, da, este posibil intr-o oarecare masura sa iubesti doi tipi deodata.

33 răspunsuri:
| tu esti originalul nu copia a răspuns:

Da doar daca ei nu stiu asta

| biancalex a răspuns:

Daca o mama isi poate iubi toti copiii in mod egal, de ce nu ar putea si o femeie sa adore doi barbati la fel de mult?

| Oana_1496 a răspuns:

F grea intrebare. eu cred ca se poate...

| manu_9705 a răspuns:

Da poti sa iubesti 2 barbati in acelasi timp,spun asta din propria experienta! eu sunt casatorita,imi iubesc sotul,il ador, dar nu-l pot uita pe EX, care a fost prima iubire.nu e zi sa nu ma gandesc la el,avem atatea amintiri...pur si simplu noi nici macar nu ne-am despartit,el a plecat in alta tara,si intre timp eu m-am indragostit de sotul meu si ne-am casatorit,dupa ceva vreme am aflat ca si el s-a casatorit si are si-o fetita,pur si simplu nu-mi venea sa cred.ii doresc tot binele din lume, nu-l pot uita fratilor! stiu, e ciudat