| Daria a întrebat:

Eu am o relatie foarte speciala cu matusa mea, o iubesc si ma iubeste enorm, suntem foarte apropiate, ca doua surori.hee heePoate e persoana pe care o iubesc cel mai mult pe lume, dupa mama, bineinteles.happy
Voi cat de apropiati sunteti de matusile/unchii vostri/voastre? Va intelegeti bine, ii iubiti?happy

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Bravo tie.
Eu am o matusa in Constanta la care tin foarte mult.Dar sunt 500 de km intre noi si ne vedem cam 1 data pe an din pacate.Ea a fost mai deschisa,mai moderna, mai apropiata de generatia noastra, si inca e.In acelasi timp o femeie puternica, in special la caracter.Ma duceam la ea in vacante cand statea mai aproape, la Sibiu, si nu mai voiam sa plec.Cand s-a casatorit mi-a facut 2 veriosri gemeni pe care efectiv ii adooor, iar cu sotul ei ma inteleg de minune.
Mai am 2 unchi,unul dintre ei a stat cu noi in casa, deci sunt mai apropiata de el, si ne intelegem.Mereu m-a considerat ca pe o fiica
Inca o matusa la care tin mult,sora cu prima, dar ea e putin mai retinuta, conseratoare intr-un fel.Mai trista asa... Nu imi permit prea multe cu ea
In rest unchi si matusi mai indepartati, cu care nu am tinut legatura.

4 răspunsuri:
| Daria explică:

Bine,nici eu nu sunt asa cu toate matusile, doar cu cea de gradul I, sora lui tata.happy

| purplestar9494 a răspuns:

Am o relatie foarte deschisa cu matusa mea de fapt cu ambele matusii si ne intelegem foarte bine vorbim deschis despre orice si tot timpul au stiu sa imi dea cele mai bune sfaturi in orice situatie poate uneori nu am curajul sa ii spun ceva mamei mele (ca atunci cand am inceput sa fumez) si matusa mea m-a ajutat la inceput a incercat sa ma faca sa renunt si cand a vazut ca nu poate mi-a spus ca mai bine ma lasa sa fumez cu ea in casa decat sa ma ascund de ea big grinbig grin si nu prea imi amintesc sa ne fi certat vreodata poate doar odata cand cea mica (matusa) a avut primul copil si eu eram foarte geloasa ca nu mai avea timp de mine big grin

| iulia7621 a răspuns:

Cred ca toti copiii pe care ii cunosc sunt apropiati de matusile lor
mie chiar imi place sa stau cu matusa mea pentru ca imi face toate poftele
si nu pot a imi dau seama de ce toti suntem apropiati de matusi chiar si baietii:d

| 女明DongRi a răspuns:

Sincer nu prea...doar daca imi dau ceva [asa se intampla de obicei] fac o figura foarte dragalasa, da`in rest nu prea. macar am fost sincerahappy