| anonim_4396 a întrebat:

Salut lume. Am o intrebare si sunt bagat in ceata, poate reusiti sa ma lamuriti voi.
De aproape o luna vorbesc cu o fata am consumat 5000 de minute laughing, cand ne-am vazut a fost ceva la prima vedere, inainte a fost cu altcineva, eu am ajutat-o sa treaca peste si dupa ce ne-am marturisit sentimentele ca ne iubim a fost ceva ce m-a usurat. Ea nu este din aceeasi localitate cu mine dar nici departe, vineri si sambata a venit la mine aici la sora ei care sta cu varul meu, nu are nici o legatura treaba cu 2 veri si 2 surori daca se iubesc... Am stat 2 zile superbe alaturi de ea, ne-am sarutat, jucat, muscat, etc. fara vreun act de dragoste sau sex ca-i mica fata. Sambata seara pe la 8 am plecat acasa, acasa am vorbit pe facebook pana la 3 dimineata(duminica), ea la ora 3 dupa amiaza a plecat acasa, pe la ora 5 dupa amiaza duminica am vazut un mesaj de la ea: "Nu putem continua asa, ti-am spus ca relatia nu va merge" ea nu mi-a spus asta niciodata, dupa ce am vorbit cu ea mi-a spus ca s-a gandit mai bine si nu mai vrea o relatie, ii este frica si cum de mine s-a indragostit nu mai vrea. Mi-a spus: Da recunosc, te iubesc, dar nu vreau sa mai am o relatie. Vreau sa fim prieteni si eu voi fi langa tine si tu langa mine, vei simti ca si cum am fi impreuna. Ea mi-a spus sincer ca nu ar mai vrea o relatie. Asta nu stiu de ce nu am inteles... Faza e ca stiu ca ma iubeste, am vazut privirea din ochii ei, mi-a ramas in minte acea privire si stralucitoare care mi-a strapuns sufletul, mi-a dat o putere uriasa in mine. A spus ca sunt o persoana diferita si speciala si ca are incredere in mine, a spus ca ma iubeste ca o fac mereu sa zambeasca. O iubesc enorm nu stiu ce sa fac, ea intra clasa a 9a in toamna, eu a 11a in acelasi oras dar la licee diferite, dar nu problema asta ca sunt aproape unu de altul, ea o sa stea la camin, eu voi putea sa o scot la o plimbare macar o data la 2 zile. Este o fata diferita, mi-a redat increderea in mine, o iubesc enorm de mult, ce as putea face? Sa astept ceva timp pana isi va da seama ca ar fi mai bine sa aiba o relatie cu mine? Sunt bulversat si nu stiu ce sa fac, astept raspunsuri decente din partea voastra, Dau FUNDA celui mai bun raspuns/sfat si voturi celorlalte. happy

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Ai putea sa astepti. Fata a trecut printr-o deceptie recent, simte ceva pentru tine si ii e probabil frica sa nu sufere din nou. Da-i timp si poate pana la urma o sa aiba suficienta incredere in tine si in ea pentru a putea incepe o relatie. E totusi un lucru important faptul ca nu te-a indepartat din viata ei, mai ai totusi o speranta. Bafta!

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru Oana92):

Da, am sa-i ofer timp, mersi de raspuns. happy

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ea are nevoie de alinare, va trece cu timpul si va uita pe fostul de tot, si atunci va fi vremea ta, pentru ca vad ca esti un tip rabdator. Dovedeste-i ca tu esti de incredere.
Cu sexul este totusi un semn de intrebare, ar trebui sa stii mai bine ce pot fetele din ziua de azi, vorbeste despre asta pe sleau cu ea.

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru Zenithf):

Chiar ma gandeam sa vorbesc despre astawinking, dar trebuia sa obtin un moment, dar o sa fac ca acel moment sa vina sa o i-au mai pe sleau. happy

| NameHarris a răspuns:

Dejaba esti pe cls a 11 happy ai o minte de copil tu in 2 zile iubestilaughing)? Eu nu prea cred ca si ea iti imparteste aceleas sentimente a spus sa nu-ti faca tie rauhappy Tine la tine ca la un prietenwinking

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru NameHarris):

Am zis ca de aproape o luna vorbesc cu eawinking nu de 2 zile laughing
2 zile am stat langa ea happy

| NameHarris a răspuns (pentru NameHarris):

Pai tot una este! vorbesti o luna cu ea si stai 2 zile si te indragostestilaughing

| unknøwn a răspuns:

Ai stat 2 zile cu ea si n-ai fost in stare sa-i bagi mana la fofo.
Amator...

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru unknøwn):

Ii mica omu' laughing)))
nu merita asta.winking nu-i genu' de fata care este doar pentru o aventura. happy

| unknøwn a răspuns (pentru GăbițuGabriel):

Orice fata este doar o aventura. Indiferent ca e una mai lunga sau una mai scurta.
Nu-i pune tu mana. Asteapta sa ti-o ia altul mai breaz inainte, care nu gandeste ca "nu esti genu de fata".
Nici maicutele "nu-s genu". Da cand scapa...scapa calumea.
Asa-s toate femeile. Totul depinde de cat de bine stii sa trezesti instinctul animalic din ele. Asa faci ca o timida sa se transforme in pat. O femeie e foarte usor de manipulat.
O sa-ti ia ceva ani sa intelegi asta... si o sa-ti dai seama ca ai fost nu prea inteligent cand te autolimitai cu "nu e genu". Sau poate o sa ti-o ia altul inainte si o sa-ti dai seama de asta mai devreme.

Daca o fata nu vrea sa faca sex cu un baiat, aproape in nici-un caz nu e de vina fata. Tot baiatul e de vina...
Acuma doar nu te insori cu ea...

Si oricum, cand te insori cu o femeie deja ai incercat-o in toate gaurile.

| TruewordxD a răspuns (pentru unknøwn):

Asta ma gandeam si eu tu ai spus-o mai bine laughing

| AnonymuSest a răspuns:

Poate inca se gandeste la fostul. mai asteapta si tu daca vezi ca nu mai da nici un semn inseamna ca te-a uitat, ai fost o aventura pentru ea

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru AnonymuSest):

Eu vorbesc cu ea... nu m-a uitat si voi continua sa vorbesc, nu prea renunt chiar asa de usor de la ce vreau cu adevarat, si ea pot sa spun ca este o persoana speciala pentru. mine, ma intelege si cred ca din vina fostului ca o cam preseaza e toata chestia asta si o sa-i dau eu presare de o sa ma ocoleasca si pe mine si pe ea...

| AnonymuSest a răspuns (pentru GăbițuGabriel):

Poate te tine doar de prieten, sa aiba cu cine sa povesteasca si eu am patit-o mai ca credeam ca suntem impreuna si cand am intrebat-o, nu a zis ca doar prieteni...

| CosminCornel a răspuns:

Mai consuma inca 5000 si totul o sa fie bine. O sa vada ca iti place de ea.