| RAY a întrebat:

Credeti ca daca o persoana daca te iubeste te poate ierta pentru orice chiar daca nu sunteti intr-o relatie?

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Doar dacă este mai puțin cerebrală.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai iubirea este ceva, iertarea este altceva.
Dar o persoana, in general un om, poate ierta orice. Adica este capabila de asta.

| Mosotti a răspuns:

Daca te iubeste tare, te iarta la infinit pana ce nu te mai iubeste.
Si cand incepe sa se diminueze iubirea o sa te trezesti cu "am impresia ca ti-am permis cam multe".
Dar nu e vb ca s-a saturat, ci e vb ca iubirea incepe sa se diminueze, ca daca nu te iubea de la inceput, din start nu accepta nici o greseala, deci e clar.

| Sofer a răspuns:

Nu chiar pentru orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iartă odată de doua ori da nu tot timpul sau or fi și de astea care te iartă și cauza faptului că sunt inebuite după tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Uite, chiar dacă aș iubi, nu aș ierta înșelatul...în rest, orice.

| Ancandf875 a răspuns:

Depinde de greutatea greselii, peste unele nu poti trece.