| Anna8812 a întrebat:

Eu nu înțeleg un lucru, homosexualii sunt considerați normali,dar pe lângă homosexuali mai sunt și alte orientări dubioase. Polimorie,skolisexual,neutrois,autosexuali,etc nu sunt deviante? Eu totuși susțin comunitatea lgbt dar cu cât ma documentez mai mult cu atât imi dau seama ca e mai întunecată homosexualitatea. Întrebarea este pana la urma chiar se doreste distrugerea familiiLor tradiționale de catre acești homosexuali? Eu as tinde ca nu,dar celalalte orientarp mi se par dubioase rău, gender fluid,polimorie,neutrois,autosexualitate. Astea sunt dubioase rău. Mai pot înțelege ca lesbienele, gay, transexualii, bisexualii, pansexualii, asexualii sunt normali și sunt inascute, dar totuși polimoria mi se pare ca e orgie sexuală, poate nu știu sensul cuvântului orgie. Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Eu nu înțeleg totuși de ce faceți legătură dintre gay și pedofili care reprezinta ceva monstruos, pedepsit de lege, pedofilia nu va fi niciodată acceptata sub nici o forma, e o aberație

15 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dacă ești împotriva poligamiei ești împotriva Bibliei. Păgânismul a impus monogamia.

| Drimmero a răspuns:

Se face prea multa valva,, dar foarte multa pentru nimic, o cersetorie de atentie exagerata, astia au impresia ca Soarele se invarte in jurul lor, dar trebuie sa inteleaga ca nu este deloc asa.

Negrii, femeile si lgbt au ajuns sa fie divinizati, trebuie sa-ti masori cuvintele si sa le vorbesti imparateste pentru a nu risca sanctiuni echivalente cu cea capitala, cam aici s-a ajuns/

Un exemplu relevant al intrebarii tale e faptul ca aceasta comunitate lgbt a ajuns sa intervina in fotbal, in Anglia se joaca cu banderole 'curcubeu' la brat, iar multe cluburi legendare deja au o pozitie de aparare a acestei comunitati, iar intrebarea mea este : ce legatura are marul cu magarul? S-a ajuns prea departe. Cam atata putere au de intervenire in domeniile de pretutinteni.

| Celcestietot a răspuns:

Imoralitati sexuale. In loc sa iti iubesti Creatorul, tu il imbratisezi pe Satana...

| Bizon95 a răspuns:

Este draguta intrebarea, insa nu ai pus intrebarea corect, si nici nu ai apasat UNDE DOARE MAI RAU, corect ar suna asa:

de ce, daca o deviatie sexuala este considerata "normalitate", atunci celelalte deviatii sexuale NU sunt considerate normalitate?!? mai ales deviatii dure cum ar fi pedofilie sau snuff?!?

pentru ca dpdv al celui care are asa o deviatie, tot se poate spune ca "nu e vina lui" pentru ca "asa s-a nascut"... NU?!?!?!?

si alte lucruri cu care se ia apararea homosexualilor si care se aplica binemercic pe orice deviatie sexuala

PS eu nu sunt nici pro, nici contra gay, dar SUNT ALERGIC IN FAZA TERMINALA, LA... IPOCRIZIE!

| Bizon95 a răspuns (pentru Emma30555):

Lal, daca nu intelegi sunt doar doua posibilitati:
1. esti inceata la minte
2. NU VREI SA INTELEGI (adica esti ipocrita)

ideea e absolut simpla simpla: SUNT ACELASI LUCRU
si anume: DEVIATIE SEXUALA!

| Emma30555 a răspuns (pentru Bizon95):

Bai băiatule sunt deviații dar una e ceva între doi deviați adulți care consimt și vor ei, în primul rand e legal și alta e violarea, abuzul unor copiii mici fără apărare fără sa se poată opune, niște copii inocenți cărora le faci rău. Pedofilii in general au fost și ei victime. Pedofilii nu sunt doar deviați sexuali sunt bolnavi psihici sunt niște monștrii. Pricepi acum diferența deșteptule?

| Bizon95 a răspuns (pentru Emma30555):

Mai, Gica, contra, EU NU SUSTIN PEDOFILII
DAR

faptul ca sunt recunoscuti oficial homosexualii ofera unui pedofil apararea CATEGORICA faptul ca:
despre gay se spune ca nu e vina lor ca sunt gay, pentru ca asa s-au nascut

moment in care un pedofil poate sa intrebe sus si tare:
asta de ce nu se aplica si la pedofili?!? ca nu e vina mea ca sunt pedofil... NU?!?

incearca sa consideri ce am scris mai sus, inainte sa raspunzi cu insulte, acum SPER ca am scris destul de clar si la obiect

| Emma30555 a răspuns (pentru Bizon95):

Nu te supara dar după mine nu ai cum sa faci o paralela între aceste fapte, pedofilii nu au cum sa spună sa i accepti fiindcă ei fac un fel de crima. Una e legala cealaltă e infracțiune. Mari artiști au fost gay cum ar Freddie Mercury, Elton John etc, acești oameni au alte preferințe sexuale dar nu fac rău nimănui nu profita de nimeni, nu schilodesc sufletul și trupul nimănui

| Bizon95 a răspuns (pentru Emma30555):

Nu ma supar deloc, dar, NU FAC NICI O PARALELA
ci expun o situatie, din cauza faptului ca gay sunt acceptati si se considera ca nu e vina lor, ci asa s-au nascut

atunci cineva care e pedofil sau mai rau, snuff, poate sa spuna ca nu e vina lui, ci asa s-a nascut

nu e vorba de parerea mea, ci de o aparare a unui criminal care e cat se poate de imposibil de contrazis

inca odata, ce sustin eu e ca NICI o deviatie sexuala nu ar trebui acceptata, pentru ca una implica alta

| Emma30555 a răspuns (pentru Bizon95):

Eu nu înțeleg totuși de ce faceți legătură dintre gay și pedofili care reprezinta ceva monstruos, pedepsit de lege, pedofilia nu va fi niciodată acceptata sub nici o forma, e o aberație

| Osneros a răspuns:

Jumatate din termeni a trebuit sa-i caut pe Google. Nu le vad rostul.

Oameni din comunitatea LGBT au existat de cand lumea, doar ca nu-si puneau nume fancy. Bisexualilor li se spunea bisexuali, nu "pansexuali".

Nu cred ca sunt mai multi decat erau in trecut, ci doar mai vocali si mai "offended".

| aXy99 a răspuns (pentru Osneros):

Ba da, sunt mai multi...

| Osneros a răspuns (pentru aXy99):

N-am gasit date concrete pe Internet despre cum erau cu mai multi ani in urma, dar se pare ca numarul lor e in crestere. Tind sa datorez asta faptului ca mai multi oameni recunosc public asta, fara frica de discriminare, opresiune, etc. Am gasit ca aproximativ 80% din populatie e heterosexuala, ceea ce nu-i rau. Cu siguranta 20% din populatie nu va reusi sa distruga familia traditionala.

| Osneros a răspuns:

Deci daca in loc de barbati erau femei era ok reclama? Nu era nimic sexual?

Cum ar trebui un tata sa se comporte cu copilul lui sa nu para sexual?

| Anna8812 explică:

Poți sa mi dai link-ul sa văd și eu?

| Sonia822 a răspuns (pentru Anna8812):

Nu exista link pentru reclame. Poti insa sa fii d-acum mai atent la reclame si sa le interpretezi.