| anonim_4396 a întrebat:

De ce homosexualii starnesc scarba, iar lesbienele excita? Credeti ca homosexualii se uita la filme cu lesbiene inainte de treaba aia? Altfel nu pot sa-mi explic...
Ce-i excita pe homosexuali?
* va rog nu mutati intrebarea, ca as vrea sa filosofez despre homosexuali.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde ai citit tu ca imi pasa cu cine s-a frecat? Actiunea in sine care se subantelege, e respingatoare, asta era.

19 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Generalizezi. Nu starnesc scarba la toti si nu excita pe toti.

| Exilee a răspuns:

Ce intrebare...sa nu vorbim despre asa ceva happy

| Danzell a răspuns:

Pentru ca filme porno. la filme se uita mai mult barbati. si mi se pare scarbos sa vezi cum unu ii da lu altu la ochiu` maro.
cum fetele nu au cu ce, e mai acceptabil. cam de asta.

nu e o chestie usor de explicat. aveam un coleg care a vazut un gandac storcit pe trotuar si i-a venit sa vomite. e o chestie spontana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A mai fost intrebari de genul.
E destul de simpla treaba. Barbatii care sunt scarbiti de homosexuali dar de lesbiene dimpotriva, vad femeile ca pe niste obiecte sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raiden are partiala dreptate, dar iti mai si imaginezi un homosexual care incearca sa-ti castige prietenia, dupa ce s-a frecat cu altul.Nu vreau sa stiu ce-i excita.Niste termeni ca homofob(de parca as trai cu spaima), sunt meniti sa atraga heterosexualii intr-o capcana, unde sa se simta ei ca niste defecti.Fobia eu stiam ca e de natura obsesiva, din cate imi aduc aminte, n-am fugarit homosexuali pe strada si nici nu i-am privit prin luneta.
Mai urmeaza shitofobia, adica "fratele meu te respinge rahatul? esti varza atunci!" Sper sa ma citeasca si pe mine un eufob.tongue nu le am cu ridicatul moralului in perioada asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor
E moda toata treaba asta cu atribuitul fobiilor alora care sunt normali. Daca nu s-ar gasi un prost, doi care sa puna botul n-ar avea farmec. Poate or fi homo sau lesbi si habar n-au. Ar trebui sa incerce.
Eu daca as fi fata as incerca sigur happy.

| godge a răspuns (pentru anonim_4396):

Da tie ce iti pasa cu cine s-a frecat ala?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Normal ca nu prea iti convine, ca nu te excita un barbat. La fel cum va uitati voi la lesbiene si va mangaiati, sunt fete care se uita la gay si se mangaie sau se uita din amuzament. Ca tot ai adus vorba, un gay daca vrea sa se imprieteneasca,,, cu un hetero si tipul are impresia ca gay-ul vrea sa-l cotaie, ar trebui sa-si dea seama ca daca nu atrage sexul feminin inseamna ca nu va atrage nici sexul masculin. Toti avem aceleasi standarde, starea de disperare si frustrare sau nevoile carnale n-o gasesti doar in oamenii gay.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu le...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuze, nu m-am gandit ca gay-ii s-ar putea simti jigniti. Nu te supara: tie ce-ti place la un mascul?
Scuze iar daca n-am nimerit-o! Esti gay, nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce adorabil, cand cineva incearca sa ma ia la misto laughing
Eu sunt bisexuala, nu cred ca are rost sa-ti mai raspund la intrebare.
Te asteptai sa vin cu frumosul clicheu "normal ca ne simtim jigniti, ca suntem oameni ca si voi cei hetero"

| godge a răspuns (pentru anonim_4396):

"se subantelege, e respingatoare" treci peste si uita-te la caracter daca ala chiar vrea sa-ti fie prieten

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Wooowww.
Dai si mie un mess, telefon ceva...

| anonim_4396 explică (pentru godge):

Unde ai citit tu ca imi pasa cu cine s-a frecat? Actiunea in sine care se subantelege, e respingatoare, asta era.

| godge a răspuns:

Un homosexual simte atractie sexuala din partea barbatilor... Daca tot zici ca vrei sa filozofezi uite parerea mea despre homosexuali si lesbiene
"Nu imi pasa ce preferinte intime(care nici macar nu-s treaba mea) au cei pe care ii cunosc, atata timp cat acestea nu au tangenta cu mine sau o ruda de a mea".
Motivele homofobilor de a fi homofobi sunt:
Idee unui orgoliu masculin/feminim colectiv care e lezat de existenta homosexualilor(adica, in logica homofobul, daca cineva de la 500 km departare e homosexul asta e o jignire)
Religii(crestinism,iudaism, ect) sau ideologii homofobe(comunism, neonazism, fascism, nationalism, traditionalism, conseratorism)
Nu stiu ce-i cu lezbienele de excita.

| YesViRginia a răspuns:

Normal ca excita.Este greu.E ca si cum iti arat cea mai frumoasa si delicioasa bucata de tort, pe care daca ai manca-o ai face diabet si ar trebui sa iti faci injectii mereu ca sa traiesti.Cam asa-i si cu pacatul de a accepta si chiar face sex pentru propria placere cu o lesbianca.Tu esti barbat,esti puternic,ai munca,bani, hotarator peste toate si te cobori sa profiti de trupul amarat al unei fetite care nu stie ce e de ea? O lesbianca? Cam acelasi lucru e si cu homosexualii, doar ca acolo e mult mai trist, deoarece femeile sunt mai sensibile si se intelege ca-s slabe, dar barbatii trebuie sa fie barbati.

| 4cidr41n a răspuns:

Homosexuali include si lesbiene, daca te referi la relatiile intre barbati atunci termenul gay ar fi mai potrivit.

In alta ordine de idei, lucru asta poate fi spus si in cazul femeilor. Unele ar putea fi excitate de doi barbati care fac sex.

Iar un barbat gay care se uita la filme cu lesbiene inainte sa intretina relatii sexuale.Uh, what?

Homosexualitatea implica atractie fizica si/sau romantica/afectiva pentru persoane de acelasi sex.
Barbatii care sunt strict gay nu simt atractie fata de o persoana de sex opus, pentru ca nu e nimic acolo. Nu exista atractie, dorinta, pasiune. Zero. Daca se incearca o relatie de acest fel, face rau amandurora pentru ca niciunul nu va primi ce doreste.

Altii in schimb, sunt mai flexibili si ar putea avea relatii monogame, pe parcursul vietii, cu persoane de ambele sexe (bisexuali), adica pot sa aiba o relatie cu cineva indiferent de sex.

Se poate uita un barbat gay la un film cu lesbiene si sa fie excitat?
Da, dar nu schimba faptul ca tot prefera relatii intime cu barbati.Reversul este valabil si pentru heterosexuali.

Orientarea sexuala nu se poate schimba, comportamentul sexual insa, se poate, dar orientarea traseaza directia generala. Ce facem aici la noi, este sa obligam oamenii la un singur comportament sexual chiar daca dauneaza persoanei de o alta orientare sexuala, fortand ideea ca asa e bine, ca asa e traditia prin diverese mijloace, zi de zi, an de an. Alte tari nu fac asa si recunosc dreptul individului de a-si croi viata impreuna cu cine doresc indiferent de sex.

Ce ii excita?
Orice. Trasaturi, caracter, privire, intelect, fizic, poate fi si mirosul parfumului, simtul umorului. Poate fi tot ce reprezinta persoana aia sau doar o parte.

Raspunsul la intrebarea asta poate veni si de la un tip cand se intalneste cu o fata si e dragoste la prima vedere pentru amandoi.
Iti va spune probabil, privirea calda, ochii, pielea, fizicul, rasul, simtul umorului, cum te ridica atunci cand esti down, cum se imbraca, cu ce se imbraca. Toatea astea la un loc, plus multe altele adauga dorintei de a initia o relatie (preferabil de lunga durata sau pe viata) cu acea persoana.

Phew...

| MosIonRanga a răspuns:

Ce-i exicta pe homosexuali? Pe mine ma excita cartofii. love struck

| PynkLove a răspuns:

Asa este sa fie, cum femeia este mai firava, mai mica, la modul general decat un barbat [ exista si excepti] asa si oamenii percep, la modul general, ca lezbienele sunt mai escitante la vedere decat homosexualii [ caci exista si aici exceptii]

Cum dracu sa se uite homosexualii ca filme porno cu lesbiene?laughing asta ar fi ciudat. Eu zic, ca nu.

Consider ca pe homosexuali ii excita exact, dar exact aceleasi lucruri ca si la cuplurile de lesbiene sau heterosexuale.
Pana mea pe mine ma excita spatele unui barbat, saruturile tandre, atingerile tandre dar apasate [spre exemplu]...toate aceste chestii pot fi spuse si de un barbat cu referire la un alt barbat.

| oana1506 a răspuns:

Homosexualii se uita la filme in care joaca tot homosexuali..eu asa cred...