| Maria_Anca_1990_4sqr a întrebat:

Eu plac un băiat de aproape un an și i-am spus asta si el a zis ok.
Mi-a spus un coleg de clasă ca el vorbeste despre mine folosind porecla mea si nu stiu dacă mă place si azi am realizat ca sunt îndrăgostită lulea de el.

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Indragostita lulea...
Nu e cazul sa mergi la el sa il tragi de mineca si sa ii spui asta, desi sunt cazuri, eu am patit-o, m-am trezit ca vine fata si imi spune ca nu mai poate fara mine, noaptea visa cu mine, ziua se gindea numai la mine, si a fost trist, ca eu nu simteam nimic pentru ea.
O privire, un gest, un cuvint, un mic ajutor cand are nevoie, pot face mult ca sa ii dea de inteles ce e in inima ta. Hai, voi fetele va e mai bine ca noi, baietii, in acest sens.

| cristimihailov a răspuns:

Du-te la el, da-i o palma si intreaba-l daca te place sau nu.

Ca nu se poate sa te uiti asa de un an dupa el si el sa te ignore.

Daca zice nu, atunci stii ce faci.

Daca zice da, atunci ii mai arzi o palma si il intrebi de ce are nevoie sa fie iubitul tau? Chiar n-are sange in el?

A doua zi te scuzi si zici ca nu mai puteai de nervi cum vedeai ca alte cupluri stau bine mersi si se bucura de viata iar tu nu...

Ii bagi si tu o chestie mai ciudata gen: mai bine sa ai amintiri decat vise si inchizi subiectul.

Este la final o problema de decizie. Rezolv-o. Ti-am sugerat aceasta chestie full contact sa vezi cat efect are in momentul in care te impui.

| sabin89 a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu cred că e bine să îi dea o palmă, că nu ştii cum reacţionează, poate îi dă şi el una de-i sare luleaua din gură. Şi în loc de iubire se alege cu o încăierare. happy

| cristimihailov a răspuns (pentru sabin89):

Pai in felul acesta vede si cum sta treaba.
Daca aluia ii sare tandara si loveste inapoi, atunci lovitura va avea puterea sa il stearga din inima.

| AliGab a răspuns:

Chiar daca nu iti place ce iti scriu, tipul nu te place. In momentul in care un baiat place o fata, nu folosește porecla ei intr-o conversatie cu altcineva sau cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai o poreclă frumoasă, probabil o folosește pentru că-i place să o pronunțe. tongue

| Elelei a răspuns:

Daca iti foloseste porecla, nu te prea stimeaza. Deci, nu e placere.
"lulue" presupun ca e "lulea".

| readytofly a răspuns:

Buna, de exemplu in grupul nostru noi folosim porecle pentru fete daca sunt mai multe cu acelasi nume ca sa le diferentiem direct. Nu cu sens peiorativ. Cel mai simplu afli daca ii place te tine invitandu-l la o plimbare/terasa

| ViruseZ a răspuns:

Daca iti foloseste porecla, poate ii place sa o pronunte, sau poate nu te stimeaza.

Incearca sa il inviti la o plimbare.