| Anahiteamo a întrebat:

Eu si cu un baiat suntem amici. Eu sunt indragostita lulea de el si el stie asta, iar el mi-a spus de mii de ori ca nu ma place nici macar 1%. Dar nu stiu deloc daca ma place. Sunt confuza.Este vecin cu mine si din cand in cand se uita la mine la geam, il fac sa rada, si el ma face sa rad, ma priveste fix in ochi pentru ca stie ca imi place de el, imi zambeste, m-a intrebat cand ma intorc de la bunici. Oare ma place sau nu?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fetito am impresia ca te imbeti cu apa rece. Ce-ai mai vrea sa faca, sa te injure? Orice persoana, daca este cat de cat civilizata, se poarta frumos, vorbeste si zambeste unui cunoscut, asta chiar daca nu-l place prea mult si n-are nici un interes. Lasa-l in pace, ramaneti simpli prieteni, o sa-ti gasesti si tu perechea. Succes si numai bine!

| mgtow a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu te place nici 1% glumea pai trebuie sa te placa mai ales rade cu tine sambeste si te-a intrebat cand vii de la bunici ii va fi dor de tine sigur

| Vizitiul a răspuns:

Daca ti-a spus ca nu te place nici macar 1%, eu cred ca este suficient de clar. Nu are sens sa-ti faci iluzii, e clar, nu te place.
Nu vad de ce ai fugii dupa o dragoste imposibila. Cauta un baiat care sa-ti impartaseasca sentimentele.

| rex_2081 a răspuns:

Ai spus ca sunteti amici(prieteni). In postura asta da te place, te accepta dar daca singur ti-a spus ca nu te place ca si iubita restul e numai imaginatia ta.

| Cristi_3697 a răspuns:

Ceva de genul am patit eu cu o fata
iti spun sigur ca nu vrea sa-ti raneasca sentimentele, sunteti amici nu?, daca sunteti vecini e foarte bine... poate ii place o alta fata sau... nu stiu se poate sa te placa putin!

| Cristary a răspuns:

Nu, nu cred. Cred ca tine la tine ca la o amica, si probabil nu vrea sa-ti raneasca sentimentele, de aceea iti tot zambeste. Daca el a zis nici macar 1%, inseamna ca asa e. Daca te placea, ti-ar fi spus stiind ca si tu il placi nu?

| princess87 a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu te place...inseamna ca asa e. Poate chestiile de le-ai zis mai jos sunt doar interpretari gresite. interpretezi tu gresit atitudinea lui. Daca era sa te placa iti zicea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat siti pot marturisii ca te placewinking da e prea rusinos asa sunt toti baietii ca si mine sad dar oricum ducetiva intr-un loc mai pustiu si spune-i sa zica adevarul daca te place sau nu si daca spune tot nu fal sa spuna adevarul roagal de multe ori sati zica

| aNdReYa_4166 a răspuns:

Sti ar trebui sa purtati o discutie asa ca de la amici si sai sp ca chiar ti la el si il placi ff mult si la un moment dat o sa fie ceva in genu "hey totusi ma placi... vrei macar sa incercam sa fim impreuna?"

| summerlove_4222 a răspuns:

Hmm, din moment ce a fost totusi sincer cu tine si ti-a zis ca nu te place, tu dc mai ai dubii? De ce sa te minta? Parerea mea este sa nu intinzi coarda si sa-l lasi asa, daca mai vrei sa-l ai macar ca un amic langa tine, iti zic din proprie experienta. Si stai linistita, sunt o groaza de baieti pe pamanatul acesta, doar nu se termina lumea cu el.