| DonGiani a întrebat:

Fetelor! Ce v-ar atrage și ce v-ar deranja cel mai mult la un bărbat?

26 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

-personalitatea, optimismul, simtul umorului;
-sa fie neîngrijit, mămos, leneș, lipsit de aspirații, să se mulțumească cu puțin, zgârcit etc

| Celcestietot a răspuns (pentru AnemonaP):

Totodata ai descris si personalitatea. Ce parere ai despre tipii cu parul lung? Ti se par neingrijiti?

| AnemonaP a răspuns (pentru Celcestietot):

Normal ca nu mi se par. Nu este vorba de lungimea parului. Când ma refer la neîngrijiți, cred ca se înțelege de la sine.

| Celcestietot a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu se intelege in privinta parului, te rog frumos sa imi detaliezi happy.

| AnemonaP a răspuns (pentru Celcestietot):

Poți sa ai parul cum vrei, neîngrijit in aceasta privința înseamnă sa îl ai nespalat, îmbâcsit și așa mai departe

| Celcestietot a răspuns (pentru AnemonaP):

Ok. Deci sa inteleg ca sunt si ingrijiti, corect?

| AnemonaP a răspuns (pentru Celcestietot):

Normal. Dacă ai parul lung, doar nu ești neîngrijit. Lungimea parului nu are legătura cu cât de îngrijit sau nu este.

| Celcestietot a răspuns (pentru AnemonaP):

Initial mi-ai raspuns ca nu ti se par ingrijiti, acum incerc sa imi dau seama de ce ai 2 raspunsuri diferitehee hee

| AnemonaP a răspuns (pentru Celcestietot):

Am spus: normal ca nu mi se par (neîngrijiți) adică. Nu am afirmat in niciun răspuns ca sunt neîngrijiți. Chiar ți-am explicat ca nu are legătura cu lungimea parului. Poți fi neîngrijit și cu 2 fire in cap.

| Celcestietot a răspuns (pentru AnemonaP):

Ok, ok.

| Violleta2022 a răspuns:

M-ar deranja: minciuna, violenta si viciile (fumat, alcool, femei).
M-ar atrage: inteligenta lui, blandetea, bunul simt, sarmul, educatia, curatenia samd.

| gemeni6226 a răspuns:

Iti dau un link cu raspunsul unei femei foarte frumoase si inteligente din Timisoara care are un canal Youtube si cu care sunt foarte de acord.Ar trebui sa stie acest lucru orice barbat.Este vorba de ce nu suporta femeile la barbati dar vorbeste despre tot ceea ce doreste sufletul unei femei adevarte de la barbati.E drept ca ai intrebat de fete dar peste citiva ani fetele vor fi femei si tu barbat si nu strica sa stii.O sa ai foarte multe avantaje stiind aceste lucruri.
https://www.youtube.com/watch?v=-KsZY5YLVaY&t=1809s

| relian a răspuns (pentru gemeni6226):

laughing femeia face si ea un ban cinstit, ce spune acolo n-are nici o legatura cu realitatea.
O relatie in care barbatul si femeia au intrat pentru ca se plac, ATENTIE pentru ca se palc, aici este toata esenta, daca ai o realtie in care cei 2 se plac fizic la toate,nu o sa ase intimple c e spune aia acolo in video ala.
Sfaturile alea nu-s bune nic in bocanci laughing tu crezi ca o femeie care nu place un barbat total,la care barbatul se poarta ireprosabil,o sa fei multumita?
Te inseli,o sa fie tot nemultumita,niciodata nu o va multumi,felul cum barbatu se poarta,cum vorbeste,cei da,ce nu-i da,daca ei ii lipseste atractia,sa o atraga acel barbat, la revedere.

Spun astea pentru ca femeile de regula stau cu barbatii nu din placere, pe cand putini barbati stau cu o femeie ce nu le este prea pe plac.
Deci femeile stau cu barbati in relatii pentru relatie, pentru ca sa fie in rand cu lumea, sa fie si ea cu cineva si etc, iar unele din ele cand gasesc altul ce o atrage dispare in ceata laughing

Restu ce spune aia is povesti nemuritoare.Cand ai o relatie din placere, bazata pe atractie fizica si te potrivesti, restul vin singure, niciodata un barbat nu-i va vorbi acelei femei murdar, ori sa o ignore.
Voi sunteti femei si nu stiti cum gandesc barbatii.Deci si acea femeie cu video ei spune doara ce ar gandi ea,cei place ei.

Dar voi credeti ca un barbat nu iar face placere sa vorb frumos cu o femeie? De ce unia vorbesc urat, ori murdar? Pt ca femeia aia il neglijeaza, pentru ca nu-i da ce trebuie si etc.
De ce nu-i da? Tocmai pentru ca nu-l place, dar sta cu el, mai baga si ea un sex asa ca doara no sta pe uscat, face sex si se gandeste la altul laughing

| mi25 a răspuns (pentru relian):

Fiecare fraza a ta spune un mare adevar.
Cunosc cazuri - si nu singular - cand femeia l-a santajat pe barbat ca sa o ia de nevasta. Vreo doi au cedat. Ce familie credeti ca au avut, mai ales ca una dintre femei - ca fata nu mai era - era recunoscuta de poama buna, avand interdictie sa mai intre intr-un mic oras miner, la plangerea mai multor sotii. De barbati care au sarit pe geam de la amante am mai auzit, dar de femei de la amanti doar despre asta.
Cate fete nu umbla-n limba dupa unul, desi acesta nu o baga in seama. Nu au atata minte sa inteleaga ca dragoste cu de-a sila nu se poate.

| relian a răspuns (pentru mi25):

Asa este,un barbat nu se duce la alta ca are acasa de toate.O femeie la fel daca nu place un barbat,mereu va fi ganditoare,visatoare la ala fat frumos sau care sa o atraga.
Cele mai multe casatorii,atentie casatorii nu relatii,sa stie lumea,nu-s bazate pe dragoste,vai ce mare dragoste a fost pe capul lor,ori au fost atat de atrasi unu de altul de nu se putea.

Mai ales c and esti tanar,atunci nici nu gandesti cine stie ce,hormonii misuna,fac scandal,tu te duci in gat dupa cineva,femeia la fel,dupa ce se mai linistesc apele, incepi sa vezi, aia nu-i cum voiai tu, n-are sanii mari, n-are fundu bombat laughing femeile la fel, incep si ele sa vada asta ramane fara par laughing parca are scula cam mica si etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Imi pare rau ca ti-am raspuns-se vede ca in viata ta nu ai citit o carte si nici cu invatatura nu stai bine altfel nu mi-ai fi dat un raspuns asa de incult.Ea este o femeie bogata, casatorita, foarte culta si foarte fericita.Pentru ca a intilnit un barbat cult care nu era certat nici cu scoala(a terminat facultate)nici cu cititul cartilor. Apoi fa cum crezi dar sa nu mai citesc nici o data de la tine o intrebare in care te plingi ca nu iti merge bine cu fetele femeile!

| gemeni6226 a răspuns (pentru relian):

Ba da eu din dragoste m-am casatorit cu sotul nu avea absolut nimic era sarac dar in schimb era foarte citit si cult plus cu foarte mult bun simt. Ceea ce despre tine din raspunsurile pe care le dai nu se poate spune.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Asculta mucoaso, sa faci inculta pe maicata ce te-a facut nu pe mine. Uite cine venea sa dea lectii, esti o nesimtita aia esti.Vine omu citeste aberatia ta de intrebare,m,ai si iti raspunde si tu in schimb ce faci?
Nesimtito,ai merita sa te raportez,dar ai noroc ca nu ma ocup eu cu de astea.
Tu cand cineva iti scrie,ar trebuie sa apreciezi,sa spui multumesc,iar dacca nu iti place cea raspuns,ala atat multumesti si treci mai departe,nu faci exact xce fac toti romanii aia clociti,trebuie neaparat sa il injuri,ori sa-l faci prost.

Daca tu te-ai casatorit din dragoste este fioxc problema ta,aia nu inseamna nimic, ce am spus este fix parerea mea, daca nu iti convine treci mai departe, nu vezi sa ma faci prost, nesimtiot care esti.
Din modul cum gadesti se vede clar cat te duce mintea, asta daca ai.De unde apareti frate, va tunat si va adunat pe toti pe TPU.

Nu am citit o carte? Pfff hai fugi, nu mai imi scrie nimic ca deja is lamurit.Deja o cunosti pe aia, ma cunosti si pe mine, stii tu ce scoala am eu sa ca nu am?
Ok sa ma ocolesti de acum inainte.Du-te sa nu mai aud.Nu se poate discuta cu tine,esti genul ala de om, de esti impotriva lui, daca nu spui ca el gata te injura, te jigneste, de ce?
De ce trebuie sa fie cineva de acord cu ce spui tu? Te crezi atat de desteapta, crezi ca tot ce spui tu este corect?
Invata sa te porti si dupa sa intri sa scrii ceva.

| Lukasssz a răspuns:

Le atrage cash-ul tipului.Le deranjeaza lipsa cash-ului.

| Nirvanaaa a răspuns:

M-ar atrage umorul clar. Nu ar fi ok sa rad de una singura.
Ce m-ar deranja? Sa fie needucat sau răutăcios (nu numai cu mine, cât și cu altii).

| mi25 a răspuns:

Cate nu-i deranjeaza si pe barbati la femei, dar ei nu stau sa barfeasca despre asa ceva si nici nu cauta femeia perfecta, deoarece stiu ca nu exista.
O singura mare greseala fac femeile inainte de casatorie si chiar intr-o relatie: cred ca pot sa-l schimbe pe barbat sa le fie "la picioare" asa cum vor ele. Si nu ma mira faptul ca unele reusesc, deoarece exista si pampalai.

| freshDEportocale a răspuns (pentru mi25):

"dar ei nu stau sa barfeasca despre asa ceva "
Minciuna!
Aproape toți prietenii mei sunt băieți și bârfesc mai rău ca bunicile mele de la sat. De la voi a plecat și chestia cu datul notelor și "wifey material" și toate prostiile

| DeeaDeea94 a răspuns:

Mă atrage: să fie familist, să fie harnic, să știe și glumi și da, fiziul, adica trebuie sa ma atraga la față măcar un pic.
Mă deranjează: puturoșii, fumătorii, alcoliștii și cei care mănâncă foarte foarte mult și nu țin cont de cum arată

| Larianiel a răspuns:

M-ar atrage inteligența, simțul umorului, maturitatea, dar în același timp ar fi drăguț să aibă și câteva particule de "nebunie", personalitatea și siguranța de sine.
Aș evita cu orice preț un tip arogant, care nu își vede lungul nasului, afemeiat și prea amabil cu alte fete (nu pot să suport asta. Și eu pot fi oricând excesiv de amabilă cu alți băieți), leneș, lipsit de imaginație și care nu are prea multe de spus. De asemenea, nu îmi plac fătălăii. Nu vreau să par înapoiată, dar îmi place când un bărbat este bărbat (când este capabil să îndeplinească toate atribuțiile unui bărbat).

| Lety20 a răspuns:

Alcoolul, indiferenta, injosirea,

| clausiohanis a răspuns:

Organul genital masculin