| cristiansonix a întrebat:

Fetelor, in ce conditii nu I-ati spune unui baiat ca nu-l placeti? si de ce faceti asta daca ati face? Eu tot astept sa mi se spuna asta si inca nu spune, desi mi se pare distanta, de vorbit vorbim de la 4 ore in sushappy deci nu e problema,doar ca-mi pare distanta,raspunde greu desi e online (inteleg are si alte mesaje,dar...)si nu prea detaliat(adica la obiect).In ceva timp am avea o revedere, ce sa fac..sa aman de tot, si sa intrerup legatura, ea mi-a spus clasica propozitie, ar trebui sa ne mai cunoastem. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate esti tanar si nu ai exprienta dar pe viitor isi vei da seama ca esti de mult in freindzone,dupa cum afirma raluka cand o fata place un baiat nu e indiferenta,nepasatoare, hai sasi spun ceva pentru fete aspectul fizic conteaza la fel de mult ca noua,fetelor le plac baieti frumosi,inalti, bine facuti pe alti ori sta pentru banii cu ei ori se compromit si stau pana gasesc un alfa cu tine, majoritatea fetelor nu ne plac impacate cu ideea asta, multa bafta apropo dezvoltati carcaterul ca duci lipsa de carcater poate ai auzit de badboy tipul frumos care are multe fete are si tupeu, indiferenta, hotarare

http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/......i-rai.html

http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/......es-la.html

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Dar fata stie ca o placi? I-ai spus asta? Daca ea nu stie, atunci cum sa iti spuna ca te place sau nu?

| raluk27 a răspuns:

Tu aștepți ca ea sa-ti zica? O sa aștepti mult si bine.
Cred ca 10% dintre fete ajung sa spuna asta. Eventual, o fata iti poate da de inteles, in mod indirect ca te place (si aici depinde cat de baiat deștept ești tu ca sa percepi "semnalele'), dar aproape niciodată nu iti va spune in fata.
"Are alte mesaje"...pai daca vorbeste si cu tine si cu altii, nu te place suficient. Mai bine zis, nu te place. Cand ne interesează un tip cu adevărat, efectiv stam "calare" pe net, doar doar mai scrie ceva si raspundem imediat.

| Kuws6 a răspuns:

Bucura-te ca nu te-a mintit in legatura cu ceea ce simte.Ea nu este pregatita sa spun ca te iubeste sau ceva de genul asta si probabil inca e confuza si nesigura pe sentimentele ei. Rabdare! Cu siguranta o sa se intample si asta si atunci, crede-ma, o sa merite asteptarea!