| anonim_4396 a întrebat:

Baieti cum ati reactiona daca o fata care va este doar prietena (si... nu o placeti) v-ar spune "te iubesc"batting eyelashes? Sau... in ce mod ar fi mai bine sa va spuna ( scurt si la obiect laughing, mai delicat, fata in fata, online ) Funda big grin

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Sa nu mi-o spuna deloc ca ma pune intr-o situatie naspa si stric prietenia.

| neutrino a răspuns:

In primul rand nu cunosc expresia "doar prietena". Se pare ca nu cunosti ceea ce inseamna un prieten. In fata cuvintelor spuse aiurea, gen "te iubesc, iti cer prietenia" nu pot decat sa ma amuz si sa constat cu regret ca persoana respectiva este dusa cu pluta.

| NuMaContrazice a răspuns:

De obicei iti dai seama ca o fata te place :-p.

| sirisacm a răspuns:

Sa le luam pe rand, mai intai raspundem la intrebare : daca iti zice "te iubesc", si iti e doar prietena, fie are mai putin de 13-14-15 ani, fie e nebuna... fie, nu stie ce inseamna a iubi.

doi la mana, fata in fata sau online? ca nu inteleg..cand iti place de cineva, nu trebuie sa ii spui, trebuie sa ii demonstrezi

| xB0gDaNx a răspuns:

Ar trebui sa-i spui doar ca nu o placi si ca nu sunteti potriviti. Asa (cred) ca va intelege ca nu trebuie sa fiti impreuna.