| ////////////// a întrebat:

Fetelor si baietilor ce profesie va alegeti de viitor? Care profesie se potriveste unei domnisoare ca sa nu oboseasca tare si sa petreaca mai mult timp liber cu familia?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu m-am facut medic. Nu e deloc o munca usoara, dar e foarte potrivita unei femei. Nu mi-am dorit niciodata o munca care sa nu ma oboseasca, mai ales acum, cand sunt tanara, am putere de munca, pot munci din greu fara probleme.

| Anca a răspuns:

Statul degeaba laughing) E cea mai putin solicitanta meserie laughing)

Orice in afara de medic laughing
Medicina e stresanta!

Avocat - e asa si asa - pentru ca. daca nu esti un avocat cu renume nu prea o sa ai de lucru si atunci nu prea ai stres, dar nici bani.

| Alisa a răspuns:

Pai eu vreau sa devin childcare(persoana care se ocupa cu copiii), pentru ca ador copiii. Asta mi-a fost visul de mic copil, si in septembrie, anul acesta incep cursurile si se pare ca mai e un pic si imi voi atinge visul.

pai sunt multe meserii care ar fi lejere.de exemplu profesoara, contabila, etc. Acum depinde ce iti place si tie, ce te pasioneaza. happy

Bafta!

| Ea12345 a răspuns:

O profesie asa cum ai descris-o tu, este cea de cadru didactic. Faci 4-5 ore pe zi, dupa te duci acasa... Uneori cu dureri de cap, dar daca stii sa te impui, nu vei avea probleme.
Eu vreau sa dau la drept... Dar mai e ceva, nici liceul nu l-am inceput laughing
Ma atrage meseria asta, si ai mei si-au dat seama, oarecum, ca atunci cand intri in conversatie cu mine, am o putere de cnvigere mare. Mi s-a potriviwinking. E obositoare meseria de avocat, dar daca-ti place...nimic nu mai conteaza. Oricum, orice ai alege, cel mai bine este sa faci ceea ce ti-a placut, nu sa te iei dupa oameni, ca acolo e usor sau ca dincolo se plateste bine...
Succes!kiss

| tim a răspuns:

Ba voi vorbiti de romania? atunci e simplu, ajutor social! ca loc de munca nu cred ca o sa gasesti aproape deloc, sa alegi e total exclus

| adellina a răspuns:

Eu vreau sa fiu medic psihiatruhappy...cand termin liceul dau la medicina, am foarte mari sanse pentru a intra acolo, invat foarte bine si imi plac materiile din care se da examenul de admitere(biologie si la alegere dintre chimie si fizica).

| Lary a răspuns:

Eu as vrea ori biolog marin, ori profa de biologie ori psiholog.Ca sa stai si cu familia si sa ai si servici ai putea lucra de acasa la o firma, sau un servici cu program de 8 ore.

| Cleona a răspuns:

Si mie mi-ar placea sa fiu biolog marin, dar asta depinde de tine ce vrei sa fi, pentru ca nu o sa iti gasesti usor o profesie unde sa fi si cu familia ta!

| Iubesc Limonada a răspuns:

Doctor sau avocat, sau profesoarahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o meserie foarte "frumoasa" zic eu...
Profesie pentru o d-soara zici...pai tu vrei si cu p***-n *** si cu sufletu-n rai?
Pai nu este asa ceva draga mea.
Ori muncesti, ori stai acasa...alege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu ti-as spune sa te faci somera sa iti gasesti un barbat frumos si bgat care sa te intretina si sa stai numai in saloane de infrumutesare si sa te respecte pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marcheting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosmonaut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 18 ani si deja mi-am ales profesia:biolog marin...si cele mai usoare meserii sunt cele bine platite exemplu avocat, manager etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dizainer vestimenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca am sa plec in domeniul medicinii,,, e greu, stiu asta dar daca ne vom alege toti profesii usoare atunci de sanatatea noastra cine se va ocupa

| onisorhoha a răspuns:

Meteorolog