| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor sunt insarcinata in 5 saptamani stiu cu cine suntem impreuna de 5 luni, el stie de sarcina vrea sa o pastrez e foarte fericit isi doreste mult un copil si eu imi doresc dar mi e frica sa tin sarcina daca ma paraseste si raman singura cu copilu si pe vremurile din ziua de azi pa ce ma bazez eu clar nici nu vrea sa auda de casatorie nu vrea, nu ar conta varsta el are 41 si eu 24 nu stiu ce sa fac sincer.
Ce ma sfatuiti?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece nu vrea sa te ia, sau macar sa recunoasca copilul?! Tu esti la varsta optima, incearca sa aveti o discutie matura si responsabila! Daca nu, orice ar fi, nu renunta la copil!, ai face o crima! Ca sa nu mai vorbim de riscul de a nu mai putea tine o sarcina mai tarziu, daca faci avort! Oricat ti-ar fi de greu, vei reusi! Spune-i ca daca e las, si nu isi asuma responsabilitatile, sa nici nu indrazneasca sa vrea sa vada copilul, cand va creste mare si frumos si destept! Iar tu, in mod sigur vei gasi un barbat care te va aprecia, si te va lua de sotie! Success!

| yadora a răspuns:

Stabiliti-va prioritatile si incearca sa nu-l presezi cu casatoria, sincer un act iti da siguranta dar te poate si bloca, asa ca fi hotarata si impuneti punctul de vedere. Pune-i in fata toate realitatile, in ceea ce implica un copil si ce denota mai departe. Nimeni nu poate hotara in locul tau sau al vostru.

| 1985 a răspuns:

Daca tot va doriti acest copil frumos ar fi odata cu venirea lui pe lume sa formati o familie, ti-ar da si tie mai multa siguranta si nu ai mai fi stresata.sincer nu inteleg de ce nu vrea sa auda de casatorie daca te iubeste si doreste acest copil...sau e deja casatorit? parerea mea... daca isi doreste cu adevarat acest copil o sa isi asume si raspunderea de a te lua de sotie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai gandi la viitor.gandeste-te doar ca ai un copil si ca merita sa se nasca.nu iti face griji ca te va parasi iubitul si ca nu vei avea cu ce sa il cresti pe bebita.sunt sigura ca vei reusi, un copil iti da putere sa treci prin orice.sarcina si nastere usoara iti doresc.pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E sange din sangele tau nu e bine sa avortezi orice s-ar intampla e copilul tau si cu siguranta mai tarziu sunt sigura ca nu iti va parea rau chiar daca el ramane cu tine sau nu asta nu conteaza parerea mea este ca copilulu este mai important gandeste-te daca ai fi fost tu in locul copilului si mama ta tiar fi luat dreptul la viata