| Raluca9777 a întrebat:

Cum să îl conving pe iubitul meu să se protejeze în timpul actului? Nu suportă prezervativele, nici să nu audă de ele. O facem de ceva timp neprotejat și numai așa vrea de atunci. Locuim impreuna acum dar mie îmi este frică de o eventuală sarcină. Momentan nu e cazul, dar sunt conștientă că se poate intampla oricând să apară un bebe, oricât de "atent" ar fi. El oricum își dorește asta foarte mult, avem o relație serioasă și plănuim să ne căsătorim, el zice ca nu e nici o problemă dacă se întâmplă să rămân însărcinată. Și eu îmi doresc asta dar vreau sa mai astept putin. Și dacă s-ar intampla acum sa raman, clar NU o să renunț la sarcina. happy Eu doar prefer să mai asteptam.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Folosește spermicide. Sau prezervativul feminin, ori o diafragmă. Sau o combinație de două dintre aceste metode.

| Holiday a răspuns:

Ia pilule anticonceptionale, ce o fi atat de complicat?!

| stelian22 a răspuns (pentru Holiday):

Poate cauza boli la ficat...nu e recomandat.