| Ioana05 a întrebat:

Fiecare purcelus si-a construit o casa din diverse materiale.

Enumara-le si primul raspuns corect primeste FUNDA.

Pentru indicii: http://www.utilecopii.ro/......lusi/9416/

Răspuns Câştigător
| piedone1988 a răspuns:

Paie, lemne si caramidahappy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vad ca multi s-au inaintat inaintea mea, Caramida, lemn si paie

| DoarEU_8714 a răspuns:

Primul din paie (fan), al doilea din chibrituri si al treilea din caramizi funda PLZ

| Teils a răspuns:

Buna! Pai, cel mai mic a construit o casa din paie pe care lupul i-a distrus-o (a suflat in ea foarte tare). Cel mijlociu a facut-o din lemne, iar lupul a procedat ca si la cel mic (a suflat pana lemnele au zburat), iar la cel mare si-a facut-o din caramizi si si-a adus frati acolo, unde l-au ademenit pe lup intr-o oala cu apa fiarta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din crengi(lemn), paie si caramida, plsssssssss fuuuuuuuuuuundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa