| anonim_4396 a întrebat:

Funda.Exista barbati care isi iubesc mai mult sotia decat mama? Daca acestia sunt cu femeia iubita inca din copilarie iar au o relatie foarte buna cu sotia si le spune ca le iubeste mai mult ca orice si decat mama lor si le demonstreaza e adevarat? Eu imi iubesc sotul mai mult ca pe mama sincer, pentru ca stiu ca cu el imi va fi viitorul.Dar barbatii gandesc asa oare? Multumesc

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Iubirea de parinti e una, iubirea sotului/sotiei e alta, a copiilor din nou alta. Nu ar trebui sa existe o competitie de genul "pe mine ma iubeste mai mult", fiecare sa isi ia partea lui.

| OnuOnulică a răspuns:

Cea mai importantă personă din lume este mama deci cred că te înșeli.
Un bărbat iubește doar o singură personă toată viața și aia e MAMA!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Din punctul meu de vedere, pentru un bărbat adevărat soţia este cea mai importantă persoană din viaţă, deci şi cea mai iubită.
Asta nu înseamnă că celelate legături ar trebui să sufere din această cauză. Inima noastră e capabilă să manifeste iubire în măsuri nelimitate; de-am întâlni în viaţă doar persoane care să se dovedească demne de-a o primi.

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ella,sa nu confundam iubirea de mama cu iubirea fata de partener ca sunt lucruri total diferite.Da, foarte multi gandesc asa dar asta nu inseamna ca nu isi iubeste mama.Sa fim seriosi.O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Barbatii gandesc asa?" Pai barbatii sunt un corp comun, sa gandeasca la fel? Indiferent de ce se intampla in univers "barbatii" au aceeasi relatie cu mamele lor, indefinita si trasa la indigo?

Voi va folositi creierul, macar pentru cateva secunde, inainte de a pune o intrebare?

Evident ca vor exista barbati care isi vor iubi partenerele mai mult decat propriile mame dar nu poti generaliza. Relatia dintre mama si copil se bazeaza pe o multime de factori de la caracterul fiecaruia, atasament, situatia financiara (care are un rol in dezvoltarea relatiilor dintre indivizi), intamplarile prin care au trecut impreuna, etc. Iar toti acesti factori influenteaza tipul de relatie dintre mama si copil. Nu poti intreba daca barbatii au acelasi tip de relatie cu mamele lor ca si a ta, de parca ai intreba daca toti barbatii au doi ochi sau doua urechi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o sora mai mica si o iubesc foarte mult.Are 14 ani.Si de cand i-a venit si ei C.M.(inainte insemna campionatul mondial, acum am inteles ca asa se zice la ciclu) mereu imi cere bani pentru tampoane.Si ii dau, normal.Ei bine, lui iubita mea nu-I prea dau bani, si odata chiar mi-a zis ``lui sor-ta ii faci toate poftele, iar mie abia imi iei o floare de unu martie! Inseamna ca mai mult tii la ea decat la mine!``…
Si nu stiu niciodata ce sa-I raspund.In fine, ce vreau eu sa te intreb, daca tot am intrat in vorba cu tine…
E posibil ca o fata sa aiba ciclu saptamanal? Pentru ca asta mica imi cere 50 de lei pe saptamana pentru tampoane, si asta de vreo 3 ani incoace…

| SorinTudor a răspuns:

Relatia dintr-e fiica si mama este oricum mai distanta dar cea dintre un fiu si mama este foarte puternica. In general fetele se inteleg mai bine cu tatii decat cu mamele si explicatia este simpla + cu - se atrag. Eu nu imi iubesc prietena mai mult ca mama desi am 3 ani cu ea

| Cristina27061999 a răspuns:

Daca veti avea o fetita o va iubi mai mult pe ea
eu cred ca in inima lui barbatul trebuie sa-si iubeasca atat sotia cat si mama la fel

| Kirito21 a răspuns:

Dragostea pe care le-o porti parintilor este diferita de dragostea pe care i-o porti sotului nu le poti compara.