| kayla a întrebat:

Funda.Imi impart prietena cea mai buna cu alta fata pe care nu o prea cunosc, am iesit de maxim 7 ori. Ea am impresia ca o foloseste, totodata se linguseste pe langa ea cu chestii gen: esti ca o sora, si prietena mea se simte bine. Ele doua sunt colege de clasa si de banca, iar eu ajung sa o vad doar in weekenduri ca suntem la alte licee. Nu stiu ce sa spun e chiar naspa ca prietena ta cea mai buna sa aiba o alta prietena(poate cea mai buna). Poate sunt geloasa ca e mai frumoasa, mai deschisa o plac muulti baieti e foarte apropiata de prietena mea ...Nu stiu daca sa. i zic ce simt ea ma intelege bine, nu as vrea sa-i stric prietenia cu acea fata doar tot cred ca o foloseste macar putin.

Răspuns Câştigător
| scumpik99 a răspuns:

Nu trebuie sa te superi. Poate vrea sa-si faca si alti prietenihappyNu fi geloasa, incearca sa o accepti pe fata aia, poate iti va fi prietenawinkingDar daca descoperi ca o foloseste spune-i acelei fete sa nu o mai foloseasca pe prietena ta.Parerea mea este ca vrea sa fie prietena cu prietena ta, pana la urma toti trebuie sa fim prieteni. Poti organiza o intalnire in 3winking

3 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Nu vad de ce ai fi geloasa/invidioasa pe prietena prietenei atat timp cat tu cu prietena aveti aceeasi relatie ca inainte sa o cunoasca pe noua tipa. Incearca eventual sa o faci pe cealalta tipa sa te placa si astfel sa formati un grup de 3 prietene foarte bune. Sunteti prietene ca amice din cate am inteles, nu ca iubite [homosexualitate].