| Denysa-Myhaela a întrebat:

fundita! Cei care tineti sau ati tinut dieta, dupa ora 7 seara ati mai mancat un fruct sau nimic, decat apa? Si cat de repede ati slabit? Cu ce dieta? Eu am inceput a renunta la suc acidulat, prajeli, dulciuri, paine si sare care la mine retine apa in stomac si uneori mai exageram cu ea, dar parca seara dupa ora 7 imi este foame mai rau, desi n-am trisat.Stiu ca intre mese am voie sa mananc un fruct. big grin Dar dupa ora 7 rontatiti ceva sau NOTHING?

P. S. A... poate o sa radeti de mine big grin, dar cu cat simt ca beau apa mai des simt ca mi se baloneaza burta, desi la sucul acidulat am renuntat la el de 3 zile.

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Poti sa slabesti aproximativ 1 kg pe saptamana fara sa faci foame. Ce ai de facut? Sa-ti alegi singura dieta. Alimente slab calorice din care sa poti manca pe saturate.Am sa-ti dau exemple : 1 kg mere=100gr paine; 1 kg morcov ras=60 gr paine; 1 kg fasole verde=20 gr paine; etc.
Bafta!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și mai completează cu exerciții fizice.
Slăbirea se face treptat și numai organismul poate spune cât și în cât timp.
Pa, pa.

| janynn a răspuns:

Eu am tinut o dieta si am slabit cam 10 km intr-o luna.am amnkt fara paine si o saptamana am mankt numai mezeluri, de orice fel, in orice cantitate si foarte multa apa am baut.

| kimora_8189 a răspuns:

Felicitari... buna idee sa renunti la sucurile alea si la paine... super chiar. eu am salbit arat asa cum vreau am mancat dimineata si seara cereale fitness si la pranz salate, dar daca iti este foame dupa 7 totusi mananca un mar

| Onutzyk a răspuns:

Yo am facut exact ca tine, dar am mancat dupa 7 seara [bine, putin, de ex: o salata, branza cu rosii]. Intre mese poti rontai ceva, chiar si biscuiti [da nu multi]. Dulciuri poti sa mananci [cea ai recomandata e ciocolata.in special cea neagra], dar NU panificatii. Adica poti sa mananci de toate [fff putin], in afara de suc! [Yo am slabit asa 8-9 kgwinking]. Succes!

fundita? Pls!

| IustinaSiAtat a răspuns:

E bine ca ai renuntat la prajeli.si la toate chestiile alea. dar dupa 7 nu se mananca nimic...hai sa zicem daca nu mai suporti mananci un mar dar nu ar trebui sa se repete asa cva.eu am slabit mancand dimneata doar un mar sau ma rog un fruct, la pranz peste sau carne de pui fiarta si seara manacam tot un fruct. sper sa reusesti; d succes! funda?big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la 7 mananc o prajitura, banane, iaurt cu fructe, dar conteaza si constructia corpului! tongue