| DanyDav a întrebat:

Hartuit sexual, zilele trecute fiind la ea in masina a insistat sa facem sex, vazand ca nu vreau aproape m-a fortat sa imi faca oral!

Situatia este cam asa, fata asta este mai mare ca noi, are aproape 22 si este prietena buna cu iubita mea, s-a implicat mult, ne ajuta cu multe lucruri, are multe relatii, preteni sus pusi si nu as vrea sa stricam prietenia cu ea, pe alta parte daca ar afla iubita mea ca vrea sa o facem fara stirea ei, cu siguranta s-ar supara.

Totul a inceput cand iubita mea a acceptat sa facem sex in 3 cu ea, s-a intamplat de doua ori dar fata asta s-a dovedit a fi foarte egoista in pat, vrea toata atentia si ea nu ofera nimic, am facut-o doar de doua ori si de fiecare data a profitat maxim de mine, ceea ce a cam deranjat-o pe iubita mea si a hotarat sa nu o mai implicam in pat cu noi, ea vazand ca nu mai vrem sa o facem acum insista pe toate caile sa ma corupa pe mine sa o fac cu ea fara sa stie iubita mea.

Tipa asta este cam egoista si spun asta si din alte motive, vad cum se poarta cu iubitul ei care este cu 7 ani mai mare ca ea, profita ca este foarte frumoasa si isi cam bate joc de el, el o rasfata, cadouri scumpe si ea nici nu apreciaza, multe lucruri pe care i le-a dat ea le-a făcut cadou mai departe chiar iubitei mele si mi se pare ca si sex tot cu portia-i da!

Asa din vorba in vorba cand am facut-o in 3 a zis iubita mea ca ar fi mai bine sa facem swing sa-l implicam si pe el ca sigur i-ar place, ea nici nu a vrut sa auda, la modul ca nu-l invata ea cu narav ca el nu merita.

48 răspunsuri:
| Lioana a răspuns (pentru anonimg):

Nu cred ca tinerii sunt convinsi de motivul "E interzis". Ar fi bine sa inteleaga motivul din spatele interzicerii.

| anonimg a răspuns (pentru DanyDav):

Placerea este de la Dumnezeu, si deci este un lucru bun. Dar devine condamnabila atunci cand nu este folosita dupa scopul pe care l-a lasat Dumnezeu.
Ascultarea de Dumnezeu pare o ingradire; dar este o ingradire pentru a ne proteja de suferinta -pe noi si pe semenii nostri.
De aceea ne este dat sfatul: "Noi nu putem sa facem tot ce dorim".
Firea noastra cauta sa se manifeste prin diferite metode. Dar placerile si inclinatile inimii trebuiesc supuse ratiunii. Nu trebuie sa ne lasam condusi de sentimente, de inima; ci de ratiune, d acea putere superioara care discerne dintre bine si rau.
Noi ne dezvoltam capacitatile in detrimetrul altora. Daca ne invatam sa ne lasam condusi de sentimente, de dorinti si de placeri, atunci ratiunea va scadea. Dorinta de a trai dupa dreptate si judecata va scadea treptat -chiar pana acolo incat sa vedem raul bine si binele rau. Ca si in cazul de fata. Nu esti singurul care spune ca nu este rau in a avea relatii sexuale in afara casatoriei; peste 90% din populatia pamantului te va sustine. Dar niciodata sa nu credem ca majoritatea are dreptate.
Dragostea nu este sentiment. Dragostea este rationala. Dragostea nu va face rau nici noua si nici semenilor. Pe cand pasiunea distruge totul in jurul ei si nu tine cont de nimeni si de nimic; aceasta calca totul in picioare; distruge inimi, relatii si vieti. Ea nu tine cont de ceea ce este bine si de ceea ce este rau.
De aceea placerea trebuie sa fie supusa ratiunii, si nu invers.

Cat despre relatiile in afara casatoriei, Dumnezeu nu ne da detalii. Dar orice om care trateaza cu seriozitate porunca lui Dumnezeu isi poate pune intrebari. Si acesta nu va fi lasat fara raspuns. Chiar tu insuti ai putea sa cauti cateva motive pentru care nu este bine sa avem relatii sexuale inainte de casatorie. Si sunt sigur ca le vei gasi.

| DanyDav explică (pentru anonimg):

Pra multe interdictii in viata asta scurta!
Ti-am zis parerea mea, atata timp cat nu faci rau nimănui, nu vad de de este un lucru rau.
Dca ma iau dupa ce spui, mai bine ma calugaresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lioana):

Nu e clar ca ele nu au o problema cu impatitul din moment ce sunt de acord sa o faca? Nu sunt geloase nebune ca oamenii nu sunt proprietatea ta ca sa le ti in cusca si sa faca numai ce vrei tu Saraca esti tu, ca ai mintea plina de obstacole si sigur in afara de pozitia misionarului cu o puta mica nu ai vazut altceva in viata asta scurta Inteligenti sunt ei, ca isi traiesc viata fara sa raneasca pe nimeni. Daca nu ai cu ce sa il ajuti mergi si fa o ciorba
Voi crestinii nu stiti decat sa judecati mi-e scarba de voi
Nu cred ca a intrebat ce parere ai tu despre relatia lui, pune ti baticul si du te la biserica sa citesti niste povesti despre incest ca sa te simti mai bine

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh...nici eu nu te-am intrebat ce parere ai despre parerea mea si totusi ti-ai spus-o.
Ai dat-o in bara cu descrierea. Nu ai nimerit nimic din ceea ce sunt eu. Nu fii rautacios ca nu-ti sta bine. Incearca sa fii mai pozitiv pentru ca asta e sensul timpului petrecut pe TPU, sa inspiri oamenii nu sa-i tragi in jos.

| Lady70 a răspuns:

Vorba multa... Cel mai bine si mai corect e sa discuti cu iubita ta si sa-i spui deschis ce se intampla. Se va supara la inceput dar prin discutii si atentie ii va rtece cu siguranta. Cel mai bine rezolvati problemele doar impreuna.

| DanyDav explică (pentru Lady70):

Da, ai dreptate, m-am tot gandit si eu la asta, am sa discut cu ea, desi stiu sigur cam ce ma asteapta stiu cum ma va pedepsi ca este foarte orgolioasa si am vazut ca imi cam plateste ce o deranjaza in materie de sex.
Asta e, greseala se plateste.

| Lady70 a răspuns (pentru DanyDav):

Ai facut alegerea corecta si inteleapta. Si stai linistit, daca te iubeste si tine cu adevarat la tine ii va trece si te va ierta cu siguranta dupa o perioada.
Sus inima si zambeste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lioana):

Totul ține de cât de multe lucruri esti dispus să faci. De exemplu, rogi una dintre partenere să-ti facă un s1x oral în timp ce cealaltă se așază pe fața ta pentru stimularea vaginală.

| LoveSleep a răspuns:

Ce fantezii ai, baiatule.

| CattanyMihai778 a răspuns:

Si cel din poza esti tu si vrei reclama asa-i? nu are cine te f---

| DanyDav explică (pentru CattanyMihai778):

Raspunsul tau nu are nici o treaba cu intrebarea mea!
Vrei sa ajungi sa ne cunosti, sau ce?

| ShamelessQboy a răspuns:

Sunt curios cum ai sa iesi din incurcatura asta, sau daca ai iesit deja, care a fost rezolvarea, cu ce cost?

| DanyDav explică (pentru ShamelessQboy):

Mi-am luat inima in dinti sa zic asa, si i-am povestit iubitei ce se intampla, a cam dat ochii peste cap si a zis ca deja mirosise ea ceva se cam astepta sa se dea tipa la mine dar nu se prea astepta sa-i cedez eu.
Hmm costul, aici e cam,,, va trebui sa primeasca acelasi cadou pe care l-a primit pe 8 martie, sex in 3 cu mine si inca un baiat, adica acelasi si sa repetam experienta tot dupa regulile ei.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă voi faceți sex în trei ce mai contează ce ai făcut tu cu ea? Oricum ai făcut o cu ea doar ca atunci era de fata și prietena oficiala. Care e marea diferență, oricum voi gândiți mult mai liberal decât majoritatea oamenilor deci nu văd să fie probleme dacă povestea ta e reală. Relația voastră se bazează pe experiente, plăcere, nu cred ca intra fidelitatea în calcul din moment ce o încălcați din start

| DanyDav explică (pentru Emma30555):

Adevarat, dar si pe incredere, nu ne mintim.
Problema nu era ca am facut-o cu prietena asta ci faptul ca am facut asta fara stirea iubitei, si stiam ca era cam enervata pe ea pentru ca se dovedise foarte egoista si nu vroia sa-i mai dea satisfactia asta.
Nu-i vorba de gelozie, doar ca ne-am impus si noi niste reguli si conditii.
Am discutat cu iubita si s-a rezolvat intr-un fel, nu ma iarta asa gratis ca e cam orgoliosasa, trebuie sa fac in schimb ceva ce-i place ei, dar asta e nu am ce comenta.

| Gabinnen a răspuns (pentru DanyDav):

Chiar ai inselat-o pe iubita ta! happy
Esti vinovat! Daca as fi in locul ei si as afla adevarul, ai disparea din viata mea si tu si " prietena" mea.
Mult noroc! happy

| DanyDav explică (pentru Gabinnen):

Am discutat deja cu iubita, i-am spus ce si cum s-a intamplat.
Ma iarta, dar va trebui sa imi ispasesc pedeapsa, asa cum vrea ea.