| datesraluca a întrebat:

HEEEELP! Astazi este ziua mamei mele si nu stiu ce sa-i cumpar.Eu merg acasa doar in vacanta si in week-end uneori deoarece sunt la facultate in alt oras si astazi vreau sa ii fac o surpriza sa merg acasa! Ce as putea sa ii iau, ceva sa nu fie nici foarte scump! Va multumesc

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

O esarfa, o poseta moderna, un portofel, un parfum. Tu o cunosti mai bine.

Abh
| Abh a răspuns:

Pe langa flori, o trusa de manichiura i-ar aminti de tine de cate ori ar folosi-o.

luciana
| luciana a răspuns:

Mamei poti sa ii cumperi ceva folositor : o perche de papuci de casa ( caci cei vechi trebuiau de mult schimbati) sau o esarfa fina sau de sezon daca poarta, sau poti lua o pereche de manusi frumoase caci acum sunt si mari reduceri la preturi, sau poti lua un goblen care crezi ca ii va placea sa il coasa, sau o iconita de argint caci sunt destule ca si marime si pret pentru orice buzunar sau poate o carte care crezi ca i-ar placea si nu si-a permis sa si-o ia, sau o pudra buna sau colonie ce ea nici nu poate sa si le permita si de care cu siguranta se va bucura, sau un portofel caci cel vechi abia mai rezista, sau un ruj de firma caci ii stii gusturile, cam din aceastea cred ca ai putea sa ii daruiesti cu dragoste ceva si sigur, nelipsitul buchet de flori,- ce sti ca o incanta, Lucien.

| mioara a răspuns:

Un buchet de florile preferate.

| cristinela a răspuns:

Depinde ce buget ai.De ex eu i? am luat mamei o geaca o data, alta data un mixer, ca stiam ca nu are. Mixerul era destul de ieftin...

| shalimar a răspuns:

Un lantisor finutz de aur cu un medalion micut.eu i-am cumparat o pereche de cercei de aur mamei mele acum o luna de ziua ei.raspunsul la cadou:*ehh is buni si astia* laughing. cauta in casele de amanet ca sigur gasesti ceva pana in 150 de lei(n-ai spus bugetul)

| scumpikkk a răspuns:

Pai in primul rand flori dar cele care sunt preferatele mamei, nu stiu gusturile mamei tale, o cutie muzicala, fa-i o programare la coafor(platindu-i)sau la masaj, etc tongue

Răspuns utilizator avertizat
| myha a răspuns:

O trusa de machiaj, flori si o felicitare, sau mai bine, o fotografie inramata cu voi doua sau toata familiahappy cred ca ar fi un cadou frumoshappy

| AlecSSyA a răspuns:

Depinde de gusturile mamei tale. Ii poti oferi un buchet de flori, o poza cu voi inramata, un lantisor finut, o caseta muzicala, o programare la coafor, un parfum, etc.Cunosc unele mame care prefera lucrurile facute "manual" si oferite din suflet de copiii lor, adica o felicitare dragut colorata, o diploma pentru cea mai buna mama, etc.Pe langa darul pe care l-ai ales iti poti rezerva o zi in care sa stati numai voi doua.La multi ani pentru mama ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-as cumpara un buchet de flori, o icoana si o rama de fotografie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O yes! ai foarte mare dreptate...ma numesc bianca neagu ...cred ca ati auzit de mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar fi rau un buchet de trandafiri rosii sau albi, o cutie cu bomboane de ciocolata si dragostea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numes Iulia si as vrea sa te ajut si eu in privinta de a alege un cadou mamei tale crede-ma ca ar fi bine daca iai campara mamei tale un buchet de flori de preferat trandafirii, o cutie de bomboane, un parfum si dragostea, inima si sufletul tau si sa nu uit ai putea si o poezie Mama draga ce as putea sa iti doresc de ziua ta? bucurie, sanatate, mult noroc si spor la toate, pace si zile senine sa ma poti creste pe mine te pup dulce raluka

| iri_7818 a răspuns:

BUNA RALUK, daca vrei si te intereseaza te pot ajuta eu cu goblenuri, am cateva modele lucrate.Ma poti contacta la tel. 0765. 500. 862. O zi buna