| oanasunshine a întrebat:

Heeibig grin, am o miica problema big grin. Vreau sa ma impac cu fostul meu prieten, dar nu stiu cum sa ii spun...adica nu stiu daca are vreo prietena acum, banuiesc ca nu, dar oricum nu vreau sa ma fac de ras. Nu prea stiu cum si ce sa ii zic:-s. Niste sfaturi?big grin multumesc, funda.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum te-ai face cerandu-i tu asta pe fata.
O fata niciodata nu se duce la un baiat, de care s-a despartit demult (avand in vedere ca spui ca s-ar putea sa aiba o alta prietena) ca sa-i spuna ca vrea sa se impace, decat daca nu are chef sa fie luata de proasta.
Pastreaza si tu putina demnitate si vezi-ti de viata, ca sunt baieti destui pe lume.

| SakuraBeauty a răspuns:

eu zic ca un un simplu " imi pare rau" ar fi de ajuns. daca v-ati despartit din initiativa ta se poate daca nu la fel. asta e parerea mea. mai bine sa regreti ca ai facut ceva decat sa regreti ca nu ai facut nimic corect? happy bafta :*

| Ynutza13 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el pe mess si il intrebi ce mai face ii spui e iti este foarte greu fara el...

| Ynutza13 a răspuns:

Dar de ce v-ati certat a fost vina lui sau a ta?

| Nyka a răspuns:

Incearca sai scrii o scisoare si in ea scrie ce simti si ce ai simtit pentru el din tot deauna,cit de mult tii la el,il iubesti, amintesti toate clipele frumoase petrecute impreuna,scrie-i cati pare rau ca v-ati despartit si el o sa inteleaga cea pierdut! Crede-ma eu am incercat si a functionat...din cauza mea ne-am despartit,iar dupa ce i-am scris a inteles ce a pierdut, si pina in ziua de azi vrea sa ne inpacam, dar eu nu am vrut sa ne impacam caci am alt iubit.

| Madusa14 a răspuns:

Hei buna am trecut si eu prin faza asta... De multe ori e bine sa incepi sa te comporti mai apropiat cu el si sa vezi cam cum reactioneaza... Dar ai grija sa nu isi dea seama ca ai vrea sa te impaci cu el, si niciodata nu fa tu primul pas!winking