| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Am o problemă mai ciudată.
Omul cu care este mama împreună stă cu noi în casa (de vreo 2 ani)și nu este de acord ca eu sa am telefon dar mama a fost de acord să îmi dea bani și mi-am încărcat cartela fără ca el sa stie, ei bine problema este că am primit un bon atunci când am încărcat cartela și nu stiu unde l-am pierdut prin casa și îmi e frica sa nu îl găsească.L-am căutat peste tot, nici mama nu l-a văzut, i-l dădusem ei din ce stiu ultima dată să îl arunce dar apoi mi-a zis ca mi l-a dat înapoi, pe bon scrie și numărul și ziua, ora tot.
Nu stiu ce sa ma fac.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa faci curatenie generala, ca-i mare debandata acolo, daca nu gasesti nici macar o bucatica de hartie, in casa aia.

| oz_1736 a răspuns:

Faci curat toata casa, pe sub pat, pe mobila etc. Apoi iei buzunarele la control

| Clarity a răspuns:

Incearca sa te calmezi putin, gandeste-te la urmatori pasi de cand ti-ai incarcat cartela, unde ai fost si ce ai facut.
Ii posibil sa o fii pierdut pe drum?, poate ai scos tot din buzunar cand ai ajuns in camera?, gandeste-te bine.
Poti dupa aia sa incepi sa cauti general, in fiecare colt al camerelor. Daca nu il gasesti ai facut tot ce ai putut, poate l-ai pierdut pe drum, calmeaza-te daca ii sa il gaseasca il gaseste, daca ii sa fie o cearta o sa fie, cat de tare o sa te lasi sa fii afectata pana se intampla toate astea?
Sper sa te ajute.