| IuliaIulytza14 a întrebat:

Hei. Ce fel de ruda imi este verisorul verisoarei mele? Adica mama mea si tatal ei sunt frati. Si ea are un verisor. Ce fel de ruda imi este?
Cel mai bun raspuns primeste funda. :*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi nu spui expres banuiesc ca este vorba de o ruda a sotiei unchiului tau.
Nu sunteti rude de sange de nici un fel, nu aveti vreun grad de rudenie, doar poti spune ca este var prin alianta.

1 răspuns:
| grab a răspuns:

Pune pe o foaie toate persoanele din ecuatie si vezi de unde incepe legatura de singe intre frati si de acolo vezi daca tu si persoana in cauza pastrati legatura de sange sau treceti intr-una de alinta.