| Faranume1910 a întrebat:

Hei,de cateva zile ma gandesc sa îi scriu unei fete de care imi place, dar am o retinere.Eu am o problema la piept, mai exact o deformare ceva de genul pectus carinatum.
Ma gandesc ca daca îi scriu acelei fete si va afla/îi voi spune ca eu am aceea deformare nu va mai vorbi cu mine, ce sa fac?
M-am gandit sa va intreb pe voi ce sa fac, sa îi scriu cu toate ca am aceea deformare sau sa nu îi scriu (sunt si putin timid)

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,nu vad nimic grav in faptul ca ai o deformare in zona pieptului.Cand te cunosti cu cineva.nu trebuie sa-i spui direct toate problemele pe care le ai, in special cele de sanatate.Sa cunosti o persoana este un proces lung. Discuta cu ea si nu te mai gandi atat de mult aceasta problema minora care nu are nimic de a face cu legarea unei relatii.Cand va veti cunoaste mult mai bine, daca va fi nevoie o sa-i poti spune de aceasta problema, si daca intr-adevar va tine la tine, atunci nu va lasa ca un lucru atat de marunt sa va strice relatia, ar fi o prostie.Eu sufar de vitiligo, imi apar pete albe pe corp, si boala data nu se trateaza, dar niciodata nu a fost un obstacol in formarea unor relatii cu fetele.Fii linistit si nu te gandi la problemele pe care le ai cu pieptul.