| Stochitoiu112 a întrebat:

Bună SEARA.Ce exerciții pot face pentru a corecta o problema cu sternul (PECTUS CARINATUM) sau de unde pot cumpăra un corset pentru corectarea sternului meu pentru ca este în partea din mijloc, stânga puțin ieșit in afara și este jenant vara cand port tricou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la un medic specialist. Nu da banii pe toate prostiile.

| Donsavas a răspuns:

Corset poti gasi pe internet. Sunt site uri pentru asa ceva

| xeum a răspuns:

Problema ta o vei rezolva consultand un medic specialist, nu te apuca sa cumperi toate prostiile fara sfatul unui medic.

| Alexandra_Mărășescu_1996 a răspuns:

Acest diagnostic este confirmat de un medic? Sau e ce ai citit pe internet? Nu stiu de cat timp ai asa, probabil de mult. Poti incerca cu corset. De obicei sunt magazine speciale pentru aparatura ortopedica pe langa spitale.