| Diaconu_Alexandra_1997 a întrebat:

Hei..imi place de un baiat doar ca bunicii nostri sunt verisori, insa nu primari.ce grad de rudenie avem?laughing)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca bunicii ar fi veri primari voi ati fi veri de gradul 3, dar daca nu sunt veri primari voi sunteti veri de gradul 4, 5, depinde de bunici.
Oricum de la gradul 3 incolo nici nu se mai tine cont ca asa si eu as fi neam cu juma' de sat plus alte 3 sate vecine.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunteti rude de gr.X, deci foarte indepartate.

| MellyElla a răspuns:

Daca iti place momentan, nu e neaparat necesar sa te si casatoresti! Rude prin alianta.