| once a întrebat:

Hei! Puteți spune, vă rog, povestea primului vostru sărut? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Păi am plecat in vacanta la bunici. Dupa cateva saptamani petrecute pe acolo ma cam plictiseam asa ca ieșeam des si ma plimbam pe drum, iar intr-o zi cand ma plimbam cu o verișoară de a mea din partea opusă au venit doi băieți.Eu fiind cu ochii in telefon nu le-am dat importantă, a oprit-o pe verișoara mea unul dintre băieți sa o întrebe ce mai face iar după 2, 3 vorbe celălalt băiat m-a intrebat pe mine "Da tu gurita ce faci? Nu zici nimic?".În gândul meu a fost "mama ce cocalar de ii zic vreo doua"dar cand mi-am ridicat privirea din telefon s-a produs minunea.Uni zic ca nu exista dragoste la prima vedere dar eu cred ca este pentru ca asta am simtit eu in momentul in care l-am vazut.M-am rușinat am zis "bine" si am plecat.
Dupa vreo doua zile băiatul ăla ce a oprito pe verișoara mea a sunat-o si a întrebat-o dacă nu vrea sa se întâlnească la locul unde ne vedeam noi copii pe atunci.Ea a zis ca merge iar ala a zis sa ma ia si pe mine ca este si băiatul ăla acolo si vrea sa ma cunoasca.Am plecat, ne-am văzut, ne-am plictisit, au început să se strângă mai multi iar eu cu respectivul nici nu am apucat sa vorbim.Stateam unul langa altul pe banca iar eu de frica, ca o sa se plictisească si nu o sa mai vrea sa ma cunoasca fiind timidă si ne putând sa scot două vorbe pe gura probabil din disperare mi-am lăsat capul pe umărul lui iar el s-a uitat la mine și mă cuprins, m-a tras către el si am stat asa câteva minute.
Fiind gălăgie mare, glume proaste etc el s-a ridicat brusc si a zis ca pleaca sa se plimbe.Mi-a picat fata in momentul ala dar după doi pași s-a intors către mine și a zis "Da nu vi" si am plecat cu el sa ne plimbam sa ne mai cunoastem.Din vorba in vorba ne-am tot dus până cand s-a auzit de la bancute cum strigau astea după noi, apoi l-au sunat sa ii spuna ca a venit fosta lui prietena acolo si ca plânge că a aflat că a iesit cu mine si ca il asteapta acolo.Nu a luat în seamă telefonul ba chiar la închis si ne-am continuat drumul explicandumi ce s-a intamplat, de ce sa despărțit etc.
După vreo două minute am vazut câțiva dintre ei ca vin după noi iar el m-a prins de mana si m-a tras in lanul de porumb sa nu ne vada.El sa lăsat mai jos decat mine pentru ca avea un tricou alb ce se vedea pe întuneric (imi dăduse mie geaca lui) Si am stat acolo.L-am tot intrebat de ce se ascunde, ca ar trebui să ieșim si a zis ca daca iese nu mai scapa de nebună aia.Atunci i-am spus "Da spune-i ca esti impreuna cu mine" atunci mi-a zâmbit și să ridicat de acolo, cand s-a ridicat a tot venit către mine și ne-am sărutat.
Apoi am iesit de acolo si continuare nu mai contează.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Era vara, era foarte cald, m-am intalnit cu o fata de pe internet si EA m-a sarutat, acum multi ani copii, pe vremea aia eram si eu adolescent

la multi ani copii

| Vvistula a răspuns:

Povestea e groaznica.

| brokxy a răspuns:

Da a mea a fost cea mai tare ce sa zic in spital laughing laughing laughing dar nu vreau sa il numesc ca prim sarut, pentru ca eu nu am vrut! (nu, nu cu un doctor sau asistent voi perversilor care va ganditi la asta ) laughing era un copil han**capat cam asa =]] Nu in sensul ca nu avea picioare sau avea vreao boala. Era complet normal doar ca era enervant.Nu el a fost internat ci eu. Saracu nu stia ca am SIDA...ei bine...laughing laughing laughing

| Nelly15 a răspuns (pentru brokxy):

Interesant, interesant.
Dar ca o paranteză, SIDA nu se transmite prin saliva, deci băiatul e safe.

| brokxy a răspuns (pentru Nelly15):

Era o gluma oricum laughing laughing

| nikklett a răspuns:

Eram mica, aveam vreo 4 ani si eram la gradinita. si ce am zis eu si bff de atunci, hai sa ne pupam si ne am pupat. cu limba.
eram niste copile tam**te pe atunci...