| bibianca123 a întrebat:

Hei...sora mea mai mica vrea un telefon! Sa il i-=au pe banii parintilor sau sa strang eu bani?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Pui si tu bani si pun si parintii.Este cam mult si cam greu sa strangi singura atatia bani.
Oricum daca stii ca-i poti strange tu singura, atunci fa-o.Ar fi un gest mai mult decat frumos.Te-ar iubi mai mult decat o face deja.
Inca odata, daca poti sa strangi atat de mult atunci fa-o, daca nu atunci pui si tu si parintii si ii luati ce isi doreste. Pana la urma si ei trebuie sa-i ia ceva... asa ca aduceti o contributie cu totii la acest cadou minunat. Dupa sa se simta parintii oarecum ciudat ca ai luat tu telefonul pe care si-l dorea surioara ta ci nu ei?
Daca se va bucura atat de mult de telefon atunci mai mult ca sigur si parintii tai ar vrea sa contribuie in achizitionarea acestui cadou minunat. Pana la urma sunteti o familie...

3 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Ar fi un gest de desavarsire a relatiei dintre surori daca ai strange singura bani pentru telefonul ei.Te-ar iubi neconditionat tot restul vietii

| justadream94 a răspuns:

Strange tu.e mai frumos asa

| Rainmaker a răspuns:

Salut bibianca!
Oricat de mult ti-ai iubi surioara, lasa parintii sa realizeze investitia.De unde ai tu bani? Stiu ca-ti iubesti surioara si esti dispusa ca pentru ea sa suporti privatiuni.dar cred ca ai ajuta-o mult mai bine daca ai convinge parintii sa-i cumpere ceva mai de soi. Poti eventual sa le spui ca esti dispusa sa cotizezi si tu pentru realizarea acestui deziderat!