| Ioana1985 a întrebat:

Am o problema.
Acum ceva timp am vazut in telefonul mamei niste mesaje cu un barbat ce parea sa l insele pe tata,am discutat cu mama si mi a spus ca nu e nimic serios,ok,bun,trecand peste asta,tot nu eram ferm convinsa de ce imi spusese. In ultimul timp e tot pe telefon si azi cat ea a fost plecata (cautam o guma) si ea de obicei are in geanta,m am uitat sa vad si am gasit niste poze cu ea si cu acel barbat si una din poze era cand ei se sarutau. Am crezut efectiv ca o sa pic jos! Nu stiu ce sa fac,imi e scarba de situatie,mama imi spune mereu sa nu mint si asa si ea acum.
Chiar nu stiu ce sa fac, ceva idei? *rog seriozitate*

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Informeazal pe tactu indiferent de situatie ca sa nu traiasca in minciuna

| darrio2007 a răspuns:

Barbatul il inseala pe taica-tu? Maica-ta il inseala pe taica-tu. Poza cine le-a facut-o cand se sarutau?

| sabin89 a răspuns:

De la părinți învățăm multe, uneori învățăm și ce să NU facem. Trist dar adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discută cu mama ta despre relația cu acel tip, și află cât de serioasă este. apoi vorbește și cu tatăl tău, spune-i adevărul, chiar nu merită să fie mințit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eroare happy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, spune-i ca ai vazut pozele, si ca nu-i corect ceea ce face. In general, nu as sfatui un copil sa actioneze pe post de arbitru, mai ales ca nu stii "dedesubturile" acelei relatii, sau relatiei dintre ai tai parinti. Dupa discutia cu mama ta, ia o decizie, cu privire la tatal tau. Este o decizie pe care trebuie sa o iei singur, sa iti asumi responsabilitatea pentru ea. Succes!

| Rainmaker a răspuns:

Incearca sa nu fii tu "arbitrul" relatiei dintre mama si tatal tau.Nu-i spune tatalui.Incearca sa discuti serios cu mama ta si convinge-o sa-i marturiseasca singura sotului.Asa ar fi cel mai corect!

| clickkcilc a răspuns:

Ce varsta ai tu?