| stefaniabianca123 a întrebat:

Am probleme cu tatal meu vitreg. Ma cearta intruna si ma pune sa fac in casa treburile pe care el ar trebui sa le faca si inchide internetul cand am teme eu fiind nevoita sa o fac pe tableta. In tara in care sunt si asa nu imi pot face temele. Si spune ca ma plang intruna dar el se plange din orice. Si ma si acuza ca fur chestii din casa, dar mama il crede doar pe el si cateodata imi vine sa plec si sa nu ma mai intorc. Spune ca nu sunt buna de nimic si ca nu fac nimic niciodata dar eu fac curatenie in casa, stau cu fratii mei si am grija de ei si cand ii spun astea spune ca lucrurile astea le face oricine. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Trebuie sa ii spui mamei tale ce face el cu tine trebuie sa te creada doar e mama ta.
Daca nu te crede trebuie sa faci urmatorul lucru sa ii faci sa se urasca si sa ii desparti mama ta nu trebuie sa fie cu un asememea om crede-ma e cel mai bine sa faci asta.

3 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai sper ca problema ta cu parintii o sa se rezolve.
Nimeni de pe lumea asta nu merita o asemenea umilinta si o asemenea viata.

| Delia272 a răspuns:

Uite.tu nu ai nevoie de niste sfaturi de la niste copii...Suna la telefonul copilului, 116 111, si discuta cu cei de acolo problemele tale.dar cand sunt plecati parintii, de preferat.

| stefaniabianca123 explică:

Nu pot Sa ii fac Sa se urasca pentru ca mama e gravida si asculta tot ce spune el.