| alexandra242 a întrebat:

Am o problema. Tatal meu vitreg mereu se cearta cu mama, numai ea face treburile casnice si o comanda.Ce as putea face in privinta asta?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce varsta ai, nu poti face mare lucru pentru ca nu ai putere asupra lui si mata e speriata de el. Doar daca pui pe unu cu muschi sa-l stranga de gat putin poate pleaca si va lasa impace

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu prea ai ce face in afara de a o ajuta tu pe mama ta si de a invata sa nu fi ca el.happy

| SilentRain a răspuns:

Mama ta ales viata asta, tu n-ai ce sa faci... Poate doar sa o întrebi pe maicata de mai sta cu el dacă nu o iubeste și nu o respecta
Tu vezi de viata ta, sa ai note bune la școală sa îți face un viitor, când o sa fii mai mare îți iei un job bun și te muti singur

| Cristina788 a răspuns:

Înseamnă ca nu ține la ea. Un bărbat trebuie să își respecte soți, depinde cati ani ai încearcă sa o ajuți pe mama ta in așa fel încât sa nu se certe

| ella63 a răspuns:

Ajut o pe mama la treabă Are nevoie că măcar tu sa i fii aproape. Respecta i pe amândoi și poate reușești să aduci tu pacea acolo. Trebuie sa fii diplomat, dar na, daca iubire intre ei nu mai e... Nu știu zău.

| GabySheful a răspuns:

Ii spui asa: 'ma tata eu o sa te prind cu baietii pe interval daca o mai atingi pe mama"