| BubbleGumCupcakesss a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema care m-a distrus total.
Eram impreuna cu iubitul meu de 2 ani,dar el a decis sa ne despartim pentru ca "M-am saturat" sau "Nu ne potrivim". In general acum nu conteaza povestea dragostei noastre.
Problema este ca, ma simt ca sfasiata inauntru, am un gol in inima, de 2 zile tot plang si nu ma pot ridica din pat. E ca si cum plecarea lui mi-ar fi smuls inima.Acum el ma ignora complet si eu nu mai pot.Pur si simplu nu mai pot! Acum ca s-a dus,nu mai pot face nimic fara el. Faceam orice impreuna.
Pe scurt, mi-a rupt inima in zece mii de parti si eu nu mai pot de durere.
Va rog, dati-mi un sfat in care pot sa uit de el! Fara misto si multumesc frumos... *cry*

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ReZiSTorr a răspuns:

Salut! Imi pare rau ceea ce ti s-a intamplat.Cu totii trecem prin asta.Imi place sa cred ca asta a fost o etapa care a luat sfarsit, gandeste pozitiv vor veni altele.Am o varsta destul de mare incat stiu ce vorbesc. Dragostea nu se sfarseste intr-o persoana, am trait-o si eu pe pielea mea.Am fost intr-o relatie de 2 ani si fata m-a lasat, dupa care la fel ca tine am fost daramat, dar cu timpul, m-am ridicat.Asa o sa iti revii si tu.N-o sa fi bine azi, nici maine, poimaine.Nu mai ai ce sa faci, din pacate. Timpul le rezolva intotdeauna pe toate.Incearca sa iesi afara, sa vorbesti cu lumea, cu prietenele tale.Iti doresc o zi buna, iar daca vrei sa vorbesti cu mine, te astept in privat.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Numai copii se plang ca tine. Da dovada de maturitate

| JustForFewSeconds a răspuns:

3 cuvinte: viata merge înainte!

| Freya1 a răspuns:

În timp si treptat o sa treci peste.Chiar dacă acum este greu trebuie sa conștientizeze că el chiar nu te mai iubeste, iar tu nu ai ce sa cauti langa un om ce nu mai are sentimente pentru tine.
Ia asta ca si pe o învățătură si tine minte in urmatoarea relație sa nu mai fi asa dependentă de iubitul tău.Sa mai ai si alti prieteni si activitati pe lângă el, sa fi independenta.
Acum tot ce trebuie sa faci e sa te acsezi pe viitorul tau, pe cum arăți, pe munca sau scoala pe orce tine de tine si te poate ajuta sa urci tu ca si om.

| Andreeush a răspuns:

E normal să te simți așa, doar timpul te va ajuta să îl uiți.
Încearcă să îți ocupi timpul cu diverse activități.

| Antopuff a răspuns:

Incerci sa treci peste. Nu este sfarsitul lumii desi probabil asa iti pare acum. Incerci sa faci activitati diverse care sa iti ocupe timpul liber si o sa reusesti la un moment dat sa iti revii.

| alincik900 a răspuns:

În acest video poți găsi câteva răspunsuri https://www.youtube.com/watch?v=AxI-0qyyFj0&t=339s

| Ciubowski a răspuns:

Hey, e dificil dupa o despartire mai ales cand tu esti cea care a fost "parasita" dar ce crezi... e mai bine sa te desparti de cineva care nu este 100% cu tine si sa incerci sa cunosti persoane noi sa sa te apuci de niste hobby-uri personale. Sunt multe activitati care iti intaresc si caracterul, iti ofera incredere de sine si te poate tine cu mintea departe de el.

Sigur, o sa iti mai amintesti de el, dar cu timpul o sa "uiti" sa te gandesti la el intr-o zi, si apoi inca o zi si tot asa pana cand o sa inceapa sa iti pese din ce in ce mai putin.

Poate o sa intalnesti pe altcineva care o sa fie mai bun ca persoana respectiva si atunci o sa vezi lucrurile dintr-o alta perspectiva. Capul sus, lumea nu se sfarseste aici, o sa ai multe lucruri bune pe drum in viitor.