| Swetlly122 a întrebat:

Cum sa nu mă mai îndrăgostesc virtual? Ajutor și să pun mana sa învăț pentru bac

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Renunta la internet si foloseste un telefon cu butoane.
Se vor rezolva toate problemele tale: nu te vei indragosti virtual, vei avea timp pentru invatat, iar dupa Bac vei putea sa te si indragostesti fizic, prin practica fata-n fata.winking

| Simpatic a răspuns:

De obicei prostutii se indragostesc virtual, viata si sentimentele se traiesc (INCA) in realitate, nu in mediul virtual si nu in realitatea augmentata, poate in viitor cine stie se schimba treburile.
Deci revin-o cu picioarele pe pamant si ocupa-te de BAC mai intai si dupa ce reusesti acolo ai tot timpul de indragosteala!

| Violleta2022 a răspuns:

Stai departe de mediul virtual si nu ai cum sa te indragostesti.
cat despre invatat, pui mana seiors si inveti, dar intai inchizi tot: telefon, televizor, computer, orice aparat electronic.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta stie si el dar ceva nu-l lasa, e vulnerabil la asta, rational uite ca vrea, dar inconstientul zice altceva. Si nu stie sa iasa din chestia asta, nu e asa simplu din pacate, noi zicem sa renunte dar simt eu ca e o problema aici mai presus decat ratiune. Cand nu sunt conflicte intre ratiune si ce simti, faci mereu ce zice ratiunea, poti face cu usurinta.

Daca ne luam dupa psihanalisti, ar spune ca ori simte dorinta de atentie, iubire, afectiune la nivel inconstient, si de aia are slabiciune pentru asta (pe inconstient il doare in pix de bac, el are nevoi si vrea sa fie satisfacute), asta o varianta.
Altii zic mai rau, ca inconstient vrea sa-si faca rau prin ratarea scolii, si atunci simte sa se duca la activitati negative, dar el nu constientizeaza cauza tentei lui catre asa ceva.

Eu zic altceva si anume ca ar fi prima varianta, i-a lipsit poate iubirea, afectiunea si doreste sa iubeasca, sa fie iubit, iar asta are prioritate fara sa vrea.
Acum sa vedem daca poate renunta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iubirile virtuale sunt o modalitate de a evita o iubire reală.
Astfel nu poți scăpa de interesul sexual. Poți să amâni sau să eviți temporar. Sau să acorzi domeniului un timp limitat zilnic. Ține mâinele la spate ca să nu simți nevoia să butonezi tastatura.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Pai statul pe net 100 ani e tampenie, asa este, pe net doar cunosti si apoi te vezi in real, eu asa gandesc, netul e doar pentru a cunoaste oameni si atat. Ca pe net poti cunoaste mult mai multa lume care vor si ei relatie decat in real. Sa fie doar de cunoastere, sa fie in orasul in care stai ca sa te vezi, si este okey asa, altfel nu e. Solutia pentru subiectul nostru e cum au zis si colegii de forum sa renunte la aceste activitati.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca vezi poza sau web e logic ca te indragostesti si virtual, ca si acolo tot oameni sunt. Pai ca sa nu te mai indragostesti trebuie sa nu mai intri in activitati din astea pe net, e simplu. Daca nu poti, e nasol, ajutorul vine din tine, daca nu vine din interior, nu te poate ajuta altcineva. Ca daca intri in contact cu asa ceva, automat te indragostesti daca vezi pe cineva care-ti place. Renunta si pune mana pe invatat. Dupa aia ai tot timpul de indragosteli. Daca nu renunti nu vei rezolva problema si aia este.

Acuma problema mare este ce este mai important pentru tine, bacul sau dorinta de a fi iubit si de a iubi, asta chiar la nivel inconstient, ca la nivel constient zici ca bacul, dar daca era intr-adevar bacul si in interiorul tau, simteai sa faci asta si renuntai acolo, sa vedem daca reusesti sa scapi.

| Frank51 a răspuns:

Alt troll plictisit. Daca esti serios chiar imi pare rau pentru tine.

| sofisis a răspuns:

Simplu: TURN INTERNET OFF!
Este solutia ideala si pentru partea cu indragosteala si pentru a te apuca de invatat.

| Dismally a răspuns:

Nu mai folosesti site-urile de socializare...

| ywar a răspuns:

La mintea pe care o aveti nu ma mai mira ceva.
Generatia voastra despre nu o data am spus ca e de ratati, superficiali, obraznici, tupeisti, nesimtiti. etc.

| Mosotti a răspuns (pentru ywar):

Aiurea, si noi cum eram? Omul a venit cu o problema, nu sa fie insultat pe nedrept.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un coleg de clasa (Alin) care are iubita pe snap cu imagine de fundal gacha life, si nici n-o stie la fata. Daca esti fata, poate chiar tu erai. laughing
That was just a joke bro
Nu mai sta pe net si n o sa te mai indragostesti :')

| Marbea a răspuns:

De exemplu sa nu mai pierzi vremea pe internet si sa pui mana pe carte...

| andiceasu95 a răspuns:

Tu esti cumva printe de aur? :?