| Emilia69 a întrebat:

Eu imi iubesc sora nespus de mult. Aproape mai mult ca pe mama! Dar nu stiu de ce, nu simt acelasi sentiment si din partea ei. E mai mare decat mine cu 4 ani. Urmeaza sa ma mut cu ea cand merg la liceu,si tot timpul ma compara cu o prietena de a mea,imi spune mereu ca daca nu invat sa iau bursa si ma intrece fata aia o sa ma bata,ma cearta mereu ca sunt timida,ca nu am curaj si incredere in mine(pe o parte asa e dar nu stiu ce sa fac nu prea am tupeu cum are aia). Imi zice ca daca nu castig miss-ul nu stiu ce-mi face... Deja mi-a programat orarul cand sa mananc cand sa ies cand sa invat. Off. Eu mereu am grija de ea impart cu ea fac din sarcinile ei, cand vorbeste la telefon o las, ii fac prajituri si clatite,ii fac cafeaua dimineata, i-o aduc la pat, ii gatesc micul dejun mai mereu. Dar ea ma trateaza numai cu indiferenta. Mereu ma cearta. Parca sentimentul de iubire se transforma in ura. Mereu ma ascund si plang pe ascuns deoarece sunt o fire ce plange mai din orice. I-am spus o data ca se comporta cam ciudat cu mine si mi-a zis ca sunt proasta. De atunci nu i-am mai zis ca ma deranjeaza vreo ceva. Mereu am plans cand pleca de acasa (mai mult timp)ma uitam la pozele ei si plangeam. Ce sa fac oare? Sa o accept asa cum e?
Eu o inteleg oarecum de ce face asa, vrea sa ajung unde ea nu a putut ajunge, dar simt ca e prea mult pentru mine!

Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

Orice ar fi e sora ta si te asigur eu ca te iubeste mult, dar poate este o persoana care nu arata sentimentele. Te cearta si te sfatuieste pentru ca vrea sa scoata ce e mai bun in tine! Accept-o cum e, sigur te iubeste! Dar exagerezi si tu cu dusul mancaii la pat, am inteles o iubesti, dar nu o divniza, iubirea pe care eu porti se vede ca este mare si sincera, mai ales ca plangi si cand vezi poze cu ea. Fi si tu mai tupeista cum s-ar zice laughing adica sa ai incredere in tine. kiss!

4 răspunsuri:
| Elena_Roxana_1999_sBSZ a răspuns:

Poate ca ea spune asa doar ca sa fii si tu un pic mai tupeista sunt sigura ca te iubeste! incearca sa o multumesti putin ea nu o sa.ti vrea niciodata raul! ok sper ca te.am ajutat cat de cat!

| Emilia69 explică:

Nu ii duc mancarea in pat ci cafeaua. Mersi mult pentru raspuns :*

| CristinaSNC a răspuns (pentru Emilia69):

Scuze, ma grabeam :/. Cu placere kiss! Puteti sa mai aveti si discutii pe tema asta, oricum o sa va intelegeti cu siguranta happy

| Emilia69 explică:

Multumesc pentru raspunsuri :*