| JessicaJess30 a întrebat:

Imi place de un baiat dar el e foarte timid si nu am vorbit decat de cateva ori. Cred ca ii place de sora mea care are deja iubit :o. Ce pot sa fac ca sa ma bage in seama (Ps:are un frate mai mare foarte dragut laughing )?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu intra in astfel de relatii. Mai mult, cine intra intr-o relatie fara sa aiba ca tinta casatoria este imposibil sa nu aiba de suferit. Deoarece Dumnezeu nu va binecuvanta relatiile facute fara judecata.
"Daca vreunuia dintre voi ii lipseste intelepciunea, s-o ceara de la Dumnezeu, care da tuturor cu mana larga si fara mustrare, si ea ii va fi data." (Iacov.1:5) Asta trebuie sa faci tu: sa te temi de Dummnezeu si sa ceri sfat de la El.

5 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Pai ori iti place de el, ori iti place de fratele lui.

| Totenn a răspuns:

Daca el e timid atunci baga.l tu in seama, iar daca nu te place asta e. Nu poti fi placuta de cine vrei. Oricat te-ai schimba tot vor exista persoane care spun nu, eu nu te plac

| az123 a răspuns:

Salut
aici poti gasi sugestii ce te vor ajuta.
http://www.jw.org/......intalniri/
http://www.jw.org/......-potrivit/

| JessicaJess30 explică:

Anonimg...eu vreau sa ma imprietenesc cu el la gandul casatoriei (nu stiu daca el e alesul dar macar sa imi place de cineva si el e un baiat cu capul pe umeri). Stiu ca trebuie sa ma incredintez in privinta asta in mana Domnului pentru ca doar El stie cine imi va fi sotul dar e destul de greu sa stai si sa astepti. Eu doar il simpatizez happy. Apropo ce cult esti?

| UnANONIMfaradate a răspuns:

Suge-i dicku