| oricine a întrebat:

Hei, TPU! Imi place de un baiat dintr-o clasa mai mica, am vorbit de cateva ori cu el...iar atunci cand ma fac ca nu-l vad pentru ca sunt timida el ma saluta si incearca sa se bage in seama cu mine insa cred ca este foarte timid! Colegul meu se intelege foarte bine cu el, cum as putea proceda sa devin prietena mai apropiata cu el? Credeti ca ar fi o varianta colegul meu? Desi colegul meu ma intreaba mereu daca il plac...pt ca toate fetele din liceu sunt inebunite dupa el!

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E bine sa faci primul pas

| Cris988 a răspuns:

Buna. Cred ca ar fi bine sa lasi timiditatea si sa incerci sa vorbesti cu el, sa comunicati. Poate asa iti dai seama daca te place si el. Dar ai grija sa nu fie un joc de-al lui, in sensul ca a vazut ca il plac toate fetele si apeleaza la"timiditate" ca sa atraga, stiind ca multora le plac baietii timizi si cumintei.Iar el sa fie doar mandru si dornic de admiratie...

| Miihaela06 a răspuns:

Ai putea sa te bazezi si pe prietenul tau, atat timp cat e prieten foarte bun si nu-i va spune direct. Sau ai putea sa vorbesti cu el, mai mult. Chiar daca esti timida, incearca sa te desprinzi de bariera aceea. Vorbeste cu el. Nu te va musca. :*.
P.S. Daca vrei subiecte despre care sa vorbesti cu el, gandeste-te la ce ii place. :*