| AleX2700 a întrebat:

imi place de o fata care e mai mare decat mine ( cu 2 ani) ce ar trebui sa fac sa ma bage in seama ( sunt mai timid)
Funda

Răspuns Câştigător
| Mihaaaa a răspuns:

Pai, parerea mea ar fi sa te imprietenesti cu ea si cu timpul sa va cunoasteti mai intai apoi sa incerci sa ii marturisesti ce simti. Funda?smug:*

4 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Salut big grin Ceea ce incerci tu sa faci e o miscare indrazneata si trebuie analizata cum trebuie inainte de a te arunca in lupta. Daca fata nu manifesta prea mare interes cand vorbesti cu ea, nu are rost sa iti mai bati capul cu ea. Daca rade cand vorbesti cu ea si iti acorda un minim de atentie atunci poate exista o sansa pe care trebuie sa o fructifici. Fi un baiat cu atitudine. Fetelor le plac baietii siguri pe ei, care stiu ce fac si cel putin dau impresia ca detin controlul asupra situatiei. Fi o fire deschisa si amuzanta. Nu ai vrea ca discutiile sa devina monotone si stanjenitoare. Umple timpul din cand in cand cu o gluma, mai fa cate o gluma cu o usoara aluzie sexuala (desi o sa para deranjate, fetelor le plac astfel de glume happy ). Nu vorbi numai despre tine. Pe fete le plictiseste de moarte chestia asta. Intreab-o ce ii place ei sa faca, implica-te emotional si cauta puncte comune in actiunile voastre si incearca sa faci conexiunea sentimentala cu mult kino (tinutul de mana, mangaiatul parului, mana pe piciorul ei, toate ajuta si dau dovada ca nu ti-e frica sa ceri mai mult). Si nu pregati scenarii. Daca ai sa faci asta, cel mai probabil ai sa te pierzi cu firea happy Eu iti urez baftawinking

| RaZzvaNellll a răspuns:

Banilaughing

| ingeriinuplang99 a răspuns:

Lasa timiditaea si bag-o tu in seama

| GabrielaMilica a răspuns:

Păăăi. Fetelor le place să fie căutate de către băieţi (proprie experienţă). Depinde de stilul tipei. Încearcă în primă fază să o saluţi tu, să o întrebi câte ceva despre ea. Vorbeşte despre lucrurile care îi plac şi cel mai important lucru, dar repet CEL MAI IMPORTANT, fă-o să râdă. O vei da pe spate aşa. Apropie-te de ea, într-un mod plăcut. Fă-o să se simtă bine în prezenţa ta şi va fi ok. Sper să meargă, mult succes! big grin