| BruneTTe a întrebat:

O intrebare pentru baieti in special: cand simtiti ceva mai mult pentru o fata, ce anume va determina sa va purtati ciudat si sa o tratati cu indiferenta? Ca sa intelegeti la ce ma refer cu asta am sa spun de unde a plecat curiozitatea asta a mea: mereu cand incep o "poveste" cu un baiat totul se intampla la fel - cand suntem numai noi 2 vorbim, radem, canta din senin (e fericit baiatul), ma ia in brate, dar cand mai e chiar si numai o persoana in plus deja totul se schimba - aproape ca nici nu ma baga in seama, aproape ca nici nu ma aude cand il intreb ceva. De unde pana unde schimbarile astea de comportament? Ce simtiti, va e frica sa vada cei din jur ceea ce simtiti pentru fata respectiva? De multe ori ajung sa cred ca e doar un joc stupid, pentru ca e chiar jignitor cand el stie pana si ce am mancat la pranz, dar de fata cu ceilalti e ceva gen: "ooo, ai fost si tu acolo?", cand stie foarte bine raspunsul. De ce sa-i fie frica sa stie altii ca noi doi am mai iesit impreuna?

Si mentionez ca am 22 de ani (fata), am avut pana nu demult o relatie de aprox 3 ani, deci nu e o intrebare pusa de o copila indragostita care asteapta sa-i spuneti cat o iubeste de fapt baiatul ignorant.

Răspuns Câştigător
| pulx a răspuns:

Unii nu isi dau seama de ceea ce fac. Vor sa para niste duri! laughing
Eu nu as putea sa fac asa ceva prietenei mele.Cunosc un cuplu care s-a despartit din aceasta cauza.
Si sa stii ca ii e rusine doar de prieteni. Ii place mai mult sa aveti momentele voastre intime (ma refer la ce faceti afara).

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O posibilitate e ca o data eram foarte atenti dar din cauza unor dezamagiri am vazut ca degeaba esti baiat cuminte ca fetele nu te vor,plus ca va place ca un baiat sa fie indiferent si nu disperat,semtimentele sa le arate un baiat e o slabiciune,poate fi multe motive nu il mai atragi fizic,s-a plictisit de tine, nu vrea relatii etc
si eu din experienta propie spun ca daca isi declari sentimentele te ea ras o fata, daca i dai mesaje esti disperat, sunteti complicate trebuie sa recunosti si tu asta, si eu ma intreb de multe ori i dau mesaj sunt disperat sexual, nu-i dau mesaj sunt indiferent e aiurea rau

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Simplu,inceteaza sa umbli cu toti copii si cauta un barbat cu suficienta maturitate incat sa nu considere ca,, rad prietenii de el,,. Doar persoanele imature se mai rusineaza in fata amicilor asa ca renunta sa te mai incurci cu astfel de persoane.

| Lawliet14 a răspuns:

Eu nu, dar nu e o regula. Unii care te plac te trateaza mai cu indiferenta. Da.

| pulx a răspuns:

Foarte buna intrebare! Da sa stii ca unora nu zic la toti le este teama sau rusine sa arate prietenilor ce simt fata de acea persoana.Sau le dam importanta mai multa celor din jur pentru ca petrecem majoritatea timpului cu persoana iubia.

| BruneTTe explică (pentru pulx):

Foarte bun si raspunsul tau. Dar de ce sa ii fie teama sau rusine? Merg pe principiul urmator: daca ii e rusine sa fie vazut cu mine, de ce mai iese cu mine? Rusinea asta sau ce o fi e fata de colegii de facultate, ca de iesit, numai afara stam. Foarte ciudat. Cine spune ca baietii nu-s complicati?

| RAY a răspuns (pentru BruneTTe):

Poate pentru ca prieteni lui ar face misto de el, poate pentru ca inca nu crede ca vrea sa faci parte din viata lui,poate te considera doar o surioara,poate nu vrea ca tu sa fi acolo, cine stie, in orice caz cand un baiat nu te prezinta la prieteni e o problema inseamna ca nu vrea sa fie cu tine si acolo cu amici lui, nu suntem chiar complicati doar ca nu stim ce vrem, poate i place de alta fata si de asta, ar fi bine sa vb cu el

| pulx a răspuns (pentru BruneTTe):

Unii nu isi dau seama de ceea ce fac. Vor sa para niste duri! laughing
Eu nu as putea sa fac asa ceva prietenei mele.Cunosc un cuplu care s-a despartit din aceasta cauza.
Si sa stii ca ii e rusine doar de prieteni. Ii place mai mult sa aveti momentele voastre intime (ma refer la ce faceti afara).

| allyn333 a răspuns:

Poate acei baieti/ acel baiat vrea sa va cunoasteti mai in secret sa nu afle toti.

| hahahahehehe a răspuns:

Poate baiatului ii e rusine sa marturiseasca si la altii ce simte pentru tine, vorbeste cu el, poate iese ceva.Si de fapt cand mai sunt persoane in jur de accea face pe indiferentul deoarece nu e hotarat.Iti recomand sa iti petreci mai mult timp cu el.

| Dorlg a răspuns:

Pai. ne e teama ca persoana din jur sa nu ne critice sau ceva de genul. Cand suntem doar cu acea fata ne simtim in largul nostru, nu me e frica ca ne judeca cineva. Putem fi noi insine, nu ne e teama ca se va rade de noi. Cel putin asa sunt eu in preajma unei fete care imi place big grin

| Dorlg a răspuns:

Ehh. Toti sunt complicati

| mihaiadrian95 a răspuns:

Depinde de la om la om... Nu trebuie generalizat... exista băieți cărora chiar le pasa de persoană de lângă ei si se vor purta cu ea la fel indiferent de persoanele din jur.
Probabil cel menționat de tine vrea pur si simplu sa para mai distant fata de tine in fata altor persoane, crezând ca așa va atrage atenția într.un mod poziție, dar nu, unii cred ca daca tratează cu mai multa atenție persoanele din jur si ignora persoană iubita sunt mai "bărbați".
El niciodată nu va arata celor din jur cum se comporta cu tine atunci când sunteți singuri, pentru ca atunci el face unele lucruri care in fata altor persoane, crede el, ca ar părea penibile.
Întotdeauna am urat genul asta de comportament, eu zic sa ii spui chestiile astea poate vei afla adevăratul motiv chiar de la el, daca tine la tine nu se va feri sa se destăinuie in fata ta.