| ExXify50 a întrebat:

Heii,cand ai impresia ca incepi sa iti pierzi prietenu/prietena cea/cel mai bun ce faci? ce poti face pentru al tine langa tine?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fac eu, simplu ma distantez si eu desii nu imi convine situatia.
Ce ar trebui sa fac, paiii sa discut despre relatia noastra de prietenie sau de ce o fi ea. Si depanarea de amintiri frumoase impreuna ajuta si daca mai exista si poze cu atat mai bine. Treaba asta va face sa intelegeti cat de fericiti erati si ca va poate merge asa si in continuare.

| nice67 a răspuns:

Acum depinde ce intelegi prin prieten bun (un bun amic)...
explica!

| ExXify50 explică (pentru nice67):

Pai cel mai bun prieten(nu amic) ne cunoastem de mici.Dar acum ma cam "negrijeaza"(cred ca e din cauza prietenei lui adica sta mai mult cu ea si cand e cu mine si cu restul prietenilor vb prin sms-uri si cam uita de noi)

| nice67 a răspuns (pentru ExXify50):

Tu vrei sa zici ca bunul tau prieten nu te mai baga in seama din cauza iubitei lui? E normal tu esti doar prietena oricat ar tine la tine, e iubita lui si ii impartaseste alte sentimente. Ai grija.

| ExXify50 explică (pentru nice67):

Tu nu intelegi..si pana acum a fost cu fata asta(sunt de fro 2-3 ani dar de putin timp s-a distantat de noi)

| luckwelt a răspuns:

E simplu daca esti bun prieten cu el scoate-l in oras la mall, la pizza, la un film atragei cit mai mullta atentie si fate interesat de orice spune chiar daca te plictiseste.Succes!

| YourNightmare a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandesti care sunt motivele pentru care-l pierzi. Daca e vina ta, atunci e cazul sa faci o schimbare. Trebuie sa fii sincer cu tine insuti: nu sa te invinovatesti pe tine exclusiv, daca nu e cazul, dar nici sa arunci toata vina pe prietenul/a tau. Gandeste-te ca poate fii si vina lui. Poate nu este persoana pe care ai crezut-o, sau poate are probleme. Nu trebuie sa excluzi nicio posibilitate. Comunicarea va rezolva asta cel mai bine happy Bafta

| Pitiksa a răspuns:

Pai este foarte important sa nu astepti sa primesti afectiune, daca nu oferi, nu primesti. Totusi, poti incerca sa ii vorbesti din suflet.

| Lissa123456 a răspuns:

Pai daca el sau ea se indeparteaza de tine din cauza ta tot ce poti sa faci este sa iti ceri scuze si sa comunici cu el ca lucrurile nu se rezolva de la sinewinking