| AdeAndreea a întrebat:

Heii sunt Ade si vreau un sfat de la voi big grin
In urma cu ceva ani am avut un prieten foarte bun ( baiat ) si el a hotarat sa nu mai fim prieteni buni si doar prieteni normali, eu nu am fost de acord cu asta dar am aceptato. Eu inca vorbesc cu el dar el vorbeste urat uneori si alteori frumos. Mai este o prietena buna de-a mea care nu se intelegea bine cu el adica ii spunea doar „ Ceau " si atat si acum el vorbeste mai frumos cu ea. Uni zic ca lui ii place de mine si de asta face asa dar eu nu cred asta. Spunetm ce sa fac? Ce inseamna asta? Dau funda promit. Fara jigniri sau insulte va rog eu mult

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E ciudat. Ar trebuii să-l întrebi care a fost motivul pentru care a pornit această neaşteptată reacţie.

| mona a răspuns:

Cred ca o place mai mult pe prietena ta, ce ai putea sa faci ...ai putea sa vorbesti cu el si sa-i spui ce simti

| blueheart a răspuns:

Daca erati cei mai buni prieteni ceva s-a intamplat intre voi de a hotarat sa fiti doar prieteni. E greu sa-ti pierzi prietenul cel mai bun si sa devina distant cu tine.
Incearca sa porti o discutie cu el, sa-l intrebi ce s-a intamplat de nu mai puteti fi prieteni buni si daca mai puteti salva ceva. Poate asa va rezolvati problema si nu te mai chinuiesti.
Cu prietena este alta problema. Poate ca ii place compania ei si de aceea se comporta diferit fata de tine. Dar oricum ar fi prietenul nu ar trebui sa-si schimbe comportamentul. Ar trebui sa se comporte frumos cu fiecare persoana din jurul sau.
Sfatul meu e sa vorbesti cu el pentru ca nu o sa gasesti o rezolvare punandu-ti intrebari fara raspuns.
O zi frumoasa iti doresc! happy

| xXhewlettXx a răspuns:

Nu-i mai place de tine i place de fata respectiva. Imbracate aranjazate fate cat mai frumoasa si arata-i ce a pierdutwinking
Funda plz?

| Bumbuu a răspuns:

Hey. nimeni nu stie ce relatie a fost intre tine si acest baiat. doar tu. daca tu spui ca e mai distant cu tine acum si s-a apropiat foarte mult de prietena ta, nu iti mai ascunde supararea si vorbeste cu el fata in fata si spune-i tot ce simti. Nu recurge la jocuri copilaresti si inutile. Cand ai ceva de zis sau te framanta ceva, Incearca sa rezolvi situatia si poate vei primi de la el raspunsurile la aceste intrebari. In cazul in care se comporta la fel si nu vrea sa iti dea importanta si sa-ti raspunda, este mai bine sa te indepartezi de el.stai ceva timp suparata, arata-i ca nu se poate juca cu tine cum vrea el. Asa vei afla daca esti cu adevarat importanta pentru el sau nu

| elag a răspuns:

Depinde... ori o place pe ea ori s-a plictisit de tine ca nu ii atata atentie cat vrea el si a ales sa raceasca relatia.