| Alis56u6 a întrebat:

Heii, am o intrebare, vreau sa stiu daca un coleg ma place!
Deci sa incep....sunt la liceu in clasa 9 si imi place de un baiat, dar nu stiu daca ma place. El e un baiat mai arogant, toate sunt moarte dupa el.
Lucruri care le place:
Daca ne intalnim la usa ma lasa sa ies prima sau se bate de mine.
Cand am fost suparata pe el, a venit la mine si ma intreba ce am cu el, iar colega mea de banca îi spunea ca s-a indragostit si ca i se dilata pupilele, iar el a rosit.
M-a lovit din greseala la ultima ora destul de rau si m-a asteptat in fata la liceu sa-si ceara scuze si nu am vorbit cu el si venea dupa mine si ma tot ruga sa-l iert ceea ce el nu face niciodata.
In ore se uita la mine...de foarte multe ori
Vine si ma ia in brate, iar uneori nu-l las.
Prietenele mele care-l cunosc de mult spun ca ma place, deoarece el nu face asa doar daca e interesat de-o fata.
Cand am facut un pariu ma tinea de mana si ne priveam ochi in ochi si el a inceput sa se balbaie.
Vine la mine ma prinde se baga-n seama cu mine, dar sunt unele zile in care nu vorbim deloc
Cand a aflat ca un coleg ma place si m-a invitat la suc a mers si l-a intrebat daca e adevarat si a inceput sa vb cu el si sa-i puna intrebari...asa facea si cu mine, imi scria pe mess despre baiatul respectiv de ce nu-l plac si daca el ar fi in locul lui nu ar accepta un refuz.
In statie stam impreuna uneori si vorbim, iar daca mai sunt alti colegi cu noi nu vorbeste si cu ei.
Imi mai scrie si pe mess.
Faza e ca el se cam da la toate si vorbeste urat cu ele, dar cu mine vorbeste frumos.
El se intelege bine cu o colega, iar cand vorbesc se uita spre mine.
Faza e ca eu invat foarte bine si-l mai ajut uneori la scoala.
Azi de exemplu baiatul care ma place spunea ca eu sunt cu respectivul impreuna si am stat toti trei impreuna cu o colega de vorba, conversatia a fost ceva gen:
Eu nu am nimic cu el, iar baiatul a spus ca suntem prieteni buni pentru ca il ajut la scoala, iar colega l-a facut profitor, iar el s-a rosit si nega si spunea ca nu de aceea e prieten cu mine, iar eu am intrat in clasa, iar el a venit la banca mea si nu l-am bagat in seama si a plecat.
Cand am fost bolnava si am mers sa ma cer acasa a venit sa vada ce am.
Deci ma place sau profita.

4 răspunsuri:
| IoanaRoman09 a răspuns:

O sa te mint daca o sa-ti spun ca te place 100%. Poate te place insa sansele de a profita de tine nu sunt excluse

| Alis56u6 explică (pentru IoanaRoman09):

Chiar azi a recunoscut unor prieteni ca profita!

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru Alis56u6):

Tipic.Nu-i nimic...nu-ti bate capul.Nu merita...e un idiot! Tu continua sa fii la fel de fericita, ca dragostea se va intoarce la tine cand nu te-astepti

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! Pai nu ai de unde sa stii sigur, eu as zice ca e putin din ambele.Incearca sa nu il mai ajuti o perioada si sa lasi timpul sa mai treaca, vezi daca se comporta la fel cu tine. Daca devine un nesimtit, inseamna ca doar profita de tine, daca nu, eu zic sa il intrebi direct, ca sa nu existe confuzii! Sper ca te-am ajutat! happy