| mirunaaa96 a întrebat:

Heii TPU ' :*. Am o problema cu o rochie. Deci ii jumate neagra si jumate mov-albastrui. Doar ca ii prea lunga si mama nu ma lasa s-o scurtez ca zice ca ii buna si asa. As merge la o croitorie s-o scurteze da mama o stie lunga si daca o vede mai scurta isi da seama. Am incercat sa vorbesc cu ea da nu intelege x(. Rochia mi-o trebuie pentru maine. Dau Funda :*

P.S. : Rochia ii pana la genunchi :p

10 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Dar ce are?
Si eu am o rochie lunga pana la genunchi.
Nu-i nici o problem, in plus daca mama iti psune ca iti sta bine asa, credeo!
Doar nu iti zice degeaba!

| paulica2003 a răspuns:

Si pana la genunchi e asa lunga? big grin eu ma gandeam ca iti da pe jos laughing
daca iti sta bine cu ea asa dc sa o mai scurtezi? tongue

| mirunaaa96 explică (pentru paulica2003):

Pentru mine ii lunga :p. Eu nu-s obisnuita laughing. Si daca le vezi pe astea de la mine din scoala cu dinalea scurte si eu cu aia lunga.laughing. o sa ma simt aiurea

| paulica2003 a răspuns (pentru mirunaaa96):

Pai acum las-o cum e daca asa ai cumparato dar cand mai cumperi sa iti iei care iti place... big grin sau totusi ai putea sa o scurtezi dar nu stiu ce va zice mama ta straight face Succes! big grin sper sa te distrezi maine la Banchet sau petrecere la ce mergi tongue

| mirunaaa96 explică (pentru paulica2003):

Pai nu am cumparat-o :*, am primit-o si de aia zic.

| paulica2003 a răspuns (pentru mirunaaa96):

tongue... nu stiu ce sa zic daca chiar vrei si tu te simti mai bine cu ea mai scurta! scurteazo cat mai ai timp

| sefultau a răspuns (pentru mirunaaa96):

Ai putea sa o prinzi pe interior daca te pricepi frumos cu niste ace de gamalie sau niste ace cu siguranta pentru siguranta talaughing sau nu stiu. alta alternativa nu ai... daca nu las-o asa happy asta e. mergi asa si gata. daca nu spune-i mamei tale ca nu poti sa mergi in rochia aia ca prietenele tale nu mai merg in rochii... sau merg da nu se potriveste culoarea si alege o alta rochie care probabil o ai sau probabil iti place.happy minte si tu ceva. happy daca ai o rochie care iti place mai mult si e de culoare albastra spune-i ca fetele merg pe culoarea albastra si nu poti fii diferita o sa te inteleaga happy succes la bal. numai bine!

| sefultau a răspuns:

Asa si noi cu ce te putem ajuta?happy

| mirunaaa96 explică (pentru sefultau):

Pai ce sa faclaughing s-o scurtez eu sau sa ma mai rog de mama laughing?

| Ea_De_1997 a răspuns:

laughing dar de ce sa o mai scurtezi? laughing) e destul de scurta.