| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Heiii ^.^... am o intrebare puppy dog eyes. Credeti ca exista oameni care sa iubeasca, dar totusi sa nu-si spuna sentimentele persoanei respective doar fiindca sunt influentati de alte persoane? Adica, fiindca unele persoane ar putea rade de relatia dintre ei I don't know
Multumesc... e doar curiozitate happy.

Răspuns Câştigător
| GreatlyGeoy a răspuns:

Pai da...Eu sunt exemplul viu: Imi place foarte mult de un baiat si am intrebat mai multe persoane ce cred despre el deoarece e o diferenta de varsta de un an si au zis ba ca e foarte mic, ba ca nu e de tine bac ca, etc. Si la un momendat mi-a fost teama sa zic despre sentimentele mele, dar mi-am luat inima in dinti si i-am zis ce simt pentru el si el a zis ca ma place si a devenit iubitul meu. La inceput prietenii mei au zis ca ai sa vezi ca am avut dreptate, n-o sa dureze mai mult de o saptamana relatia, etc. Dar sunt de o luna cu acea persoana si cu fiecare zi imi place mai mult de ea, iar prietenii mei si-au cerut scuze si acum sunt foarte, foarte fericita...Scuze pentru poveasta asta lunga dar am vrut sa-ti dau un exemplu! Nu trebuie sa te lasi influentata de alta persoana. Stiu ca prin intrebarea asta ai vrut sa spui ca iti place de un baiat, si baiatului de tine dar crezi ca se lasa influentat de alte persoane de aceea nu-ti spune! Ar trebui sa ai o discutie deschisa cu el!

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da, de multe ori. Pentru ca ceilalti nu isi vad de treaba lor, si incep sa vorbeasca si sa rada. Cunosc foarte multe cazuri de genul asta... oh go on

| eluboy13 a răspuns:

Scumpii, iubirea nu exista, e cuvantul prin care oamenii incearca sa mascheze ceva.In fiecare cuplu cei doi au un interes de la celalalt, fie el material, fizic, sau chiar un suport moral. Iar daca un baiat iti spune ca te iubeste, o face pentru ca asa considera el ca e normal happy

| Pitzipoanca a răspuns:

Multe cupluri (14-20 ani) functioneaza asa.

| わたなべ久美子 a răspuns:

Da, ai cateodata sunt unele persoane de la care chiar nu te astepti cum ar fi BBF. In ziua de azi nu prea mai poti avea prieteni adevarati, greu mai gasesti o persoana care sa poata sa iti tina secretele in siguranta si sa te sustina in tot ceea ce faci si care sa nu te judecesmug

| alxp a răspuns:

Da exista, acele persoane care se feresc de a face un lucru pentru ca se tem de ce ar zice ceilalti. De iubit tot iubesc pentru ca asa e firea omului dar nu o arata, nu se exprima in fata celorlalti ci doar in fata persoanei iubite intre 4 ochi. Unii din colegii mei de clasa sunt asa.

| Georgi2011 a răspuns:

DA normal ca exista, si e total gresit chiar daca si eu am facut asta daca chiar placi aceea persoana nu ar trebui sa iti pese de ce zic ceilantii dar asta totusi se intampla...

| Liana80 a răspuns:

Da este posibil. Dar asta inseamna ca ti cont de ce spun cei din jur si nu ai curaj sa spui ceia ce simti si doresti. Cred ca ar trebui sa fi mai indiferent de ce vor crede sau spune cei din jur si sa ai mai mult curaj pe ceia ce gandesti si simti. Mult succes!

| carmy31 a răspuns:

Da`exista

| Vafa a răspuns:

Da, sunt persoane care nu-si spun sentimentele din cauza unor prieteni care-i spun"Bai esti prost? Nu-ti arata sentimentele fata de ea!". Am avut prietenioh go onde acest gen..si au suferit foarte mult din cauza "prietenilor lor buni".
Sper ca te-a ajutat!happy
Si daca te-a ajutat funda?puppy dog eyes

| Angela07 a răspuns:

Da se poate. ori orgoliul ori sunt influentati.