| yoooo1990 a întrebat:

Oare mai exista persoane care stiu sa iubeasca cu adevarat(intrebare adresata fetelor)? As vrea sa cunosc si eu o astfel de persoana! Sa imi spuna si mie cum iubeste o fata cu adevarat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sa stii ca exista, te anunt ca fetele chiar stiu sa iubeasca si sa daruiasca totul din prima clipa.Problemele apar cand un..."barbat" are grija sa distruga tot ce-i frumos si pur.Atunci,femeia evita iubirea, fuge cat vede cu ochii de tot ce inseamna barbati si iubire.Multumit?

11 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Eu consider ca am iubit si inca mai iubesc cu adevarat! E prima mea dragoste.Eu il iubesc, ma gandesc la el non stop, il visez, mi-e greu sa fiu departe de el, de abia astept sa il sarut.Cred ca imi doresc sa stau cu el mereu si bineinteles, nu imi bat joc de el il respect, pentur ca pe asta se bazeaza iubirea!
Sper ca o vei intalni pe miss right happy

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

O SPUNE. ti-o arata, e cu tine cand tie greu, te sustine, nu te lasa sa dormi fara sai spui noapte buna si invers...se gandeste la tine non stop...se gandeste la binele tau, al vostru are incredere in tine si te face cel mai fericit om de pe pamant cu prezenta eibig grinsi invers... iubirea adevarata? da. e in fiecare dintre noi.nu trebuie decat sa gasim pers portivita care sa ne faca sa ne deschidem.persoana careia poti sai spui orice .persoana cu care razi.si care te enerv la culmme uneoribig grin...in mare cam asta e mai sunt fete cum mai sunt si baieti care stiu sa iubeasca! sper:*

| roxana_9288 a răspuns:

Da! eu ma simtbatting eyelashes
eu zic ca iubesc si stiu sa iubesc cu adevarat.
niciodata nu mi-am batut joc de cineva, mai ales de un baiat.
si daca am prieten sunt foarte sincera cu el si il respect. cred ca pe asta se bazeaza iubirea adevarata: respect, sinceritate si iubire. nu?

| Nimeni a răspuns:

Bineinteles ca mai exista... Cel putin eu asa cred...
Cu toate ca majoritatea isi bat joc de sentimentele celuilalt, mai exista si fete sincere...
De exemplu eu whistling.
Adica consider ca nu ar avea rost sa-ti bati joc de el...nu`ti place, zii si gata...sa stie omu` ce are de facut...
Sper sa o gasesti cat de curand!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt una!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iubesc cu adevarat, iubirea este cel mai curat, maret sentiment, mai presus de orice. Iubesc cu adevarat prin daruire de sine, sacrificii fara regret, lupta impotriva obstacolelor, sinceritate, respect din toate punctele de vedere, fidelitate. Atunci cand iubesc cu adevarat acel baiat mi se pare cel mai atragator baiat din lume asa ca nici nu mai am nevoie sa ma uit la un Altul. Am ochi doar pentru el. Nu mi-am batut joc de nimeni si nici nu am sa o fac, indiferent cat m-ar dezamagi acea persoana, pentru ca am incredere in Dumnezeu ca are grija El de toate. I-as fi alaturi acelui baiat in toate clipele grele, indiferent daca eu in acel moment trec prin clipe groaznice. Atunci cand eu una, iubesc cu adevarat, indiferent prin ce as trece, mereu gasesc puterea de a depasi orice dificultate si de a ma simti tot mai puternica si iubind tot mai mult. As face orice lucru moral pentru persoana iubita, l-as pune pe el pe primul loc- si nu pe mine... As incerca sa gasesc mijloacele de a-l intelege, de a patrunde in fiinta lui, chiar si atunci cand greseste(nu ma refer la greseli tip inselat, mintit straight face). L-as iubi si i-as dovedi asta in fiecare zi prin cuvinte, gesturi, tandrete. Nu ma intereseaza banii, si tot ce e material, ci doar iubirea lui adevarata si respectul lui fata de mine, si i-as "darui lumea intreaga", sau mai mult - toata fiinta mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si astfel de fete asa ca fii optimist big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super raspuns, nekane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@babypink, mersi pentru apreciere.Este foarte greu sa pornesti cu tot sufletul intr-o relatie noua, umbrele trecutului iti pun piedici.Trist...dar adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu... te astepti sa stiu? (am 12 ani jumate ) ...practic nu stiu ce e aia iubire...am mai stat eu cu baieti da la baza

| Caramica_5288 a răspuns:

Da eu :*[stii tu de ce devil]