| Mihaela230 a întrebat:

Hello, daca plec cu iubitul meu în Anglia, tatăl meu mi-a spus ca o sa vina după mine și o sa ma ia acasă, credeți ca are cum sa ma găsească?

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi sanatoasa in Anglia cu iubitul. Dar nu te vad facand asta. Pentru ca nu ai curaj. Esti prea legata de parintii tai ca sa pleci cu un străin.
Nu ai fi pus atatea intrebari despre acest subiect la varsta ta de 27 de ani.

| ania a răspuns:

E o mare greseala sa mergi cu cineva fara safii casatorita, nu aveti binecuvanrarea CreatoruluiCasatoriti- va inaunte si va fi linistit si tatal tau ca are un ginere responsabul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si daca pleci in Anglia fara sa i ti dea voie parintii si acolo nu merge bine ca iubitul tau te va parasii la greu sau ajungi prostituată ce faci? Te intorci acasa la părinti? Trebuie sa stai sa analizezi bine situatia pe deoparte tatal tau are dreptate chiar daca tu ai 27 sau 30 de ani, pentru ei esti copilul lor cît ei traiesc, pe de alta parte ai asa multa incredere in iubitul tau incit sa bagi mina in foc cum se spune pentru el? Daca mergi in Anglia fara voia tatalui tau si acolo unde stai? Ce o sa faci? Iubitul tau are servici? Sau la ce pleci in Anglia? Ca sa faci ce anume? Stii limba te angajezi a doua zi de cand ai ajuns in Anglia? Sau stati amindoi pe strada ca nu veti avea bani de hotel sau chirie, bani de mincare si alte facturi de achitat, cel mai bine gaseste ti aici servici si muta te in chirie ca sa numai stai cu teama de parinti si cu scandal, mai ai frati sau esti singură la parinti.

| Violleta2022 a răspuns:

Tatal tau nici daca vrea nu are cum sa te aduca acasa la 27 de ani, ca Politia nu-i mai permite sa e atinga sau sa-ti impuna ceva.
Pleaca unde evrei fetita, ca nu mai are cum s-ti faca nimic.

| Mihaela230 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru incurajare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se pare că tata te iubeștefoarte tare. Dacă da, în căutarea ta se ghidează după gradientul de biocâmp. Astfel, are cum.

| Drimmero a răspuns:

Interneaza-te, nu mai ai nicio sansa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă îți pune cip, ca la căței.

| Mosotti a răspuns:

Ai ma, doar nu o fi taica-tu presedinte sa aiba influenta si putere sa te ia din Anglia, tu chiar esti naiva.
Si daca te gaseste ce? Nu deschideti usa, iar daca e, exista politie.

Ti-am mai zis, dar nu ai inteles, ti-am explicat ca nu poate nici aici sa-ti faca ceva, damite acolo.

| Hammurabi a răspuns:

Pleacă.
N-o să vină nimeni după tine. (dacă n-o să le lași adresa unde pleci, că nu exculud asta din partea ta laughing ). Anglia e mare.
Le dai telefon după ce ajungi și te aranjezi acolo, ca să stea liniștiți că ești bine. (tot fără să le spui unde anume ești).

| Hammurabi a răspuns:

Eu ți-am răspuns la întrebare, dar iartă-mă, deja nu mai cred ce spui. Inclusiv că ai un iubit.
Ce bărbat ar accepta ca parteneră, o fată (femeie, de fapt) care nu poate sta pe propriile ei picioare?
Cred, după cum au spus și cei de mai sus, că ești deja o cauză pierdută. Și nu ai de gând să faci nimic.
Sorry.

| johnnny123 a răspuns:

Acum sincer, tu chiar ai 27 de ani sau ești o fetiță de 12 ani care trollează?

Chiar ești atât de blocată încât nu înțelegi că, de când ai împlinit 18 ani și ai devenit oficial adult, părinții tăi nu-ți mai pot impune nimic? Nu au dreptul nici să te țină în casă, nu-ți pot dicta cu cine să te întâlnești, și cu siguranță nu au dreptul să vină în Anglia și "să te ia acasă" dacă tu nu dorești asta.

| Mihaela230 explică (pentru johnnny123):

Da am 27 de ani și chiar îmi e frica de părinții mei

| johnnny123 a răspuns (pentru Mihaela230):

Atunci ai doar mintea unui copil de 12 ani. Și mai grav.

| Mihaela230 explică (pentru johnnny123):

Chiar nu știu ce decizie sa iau

| johnnny123 a răspuns (pentru Mihaela230):

Ți-au mai spus o sută de oameni ce decizie să iei: trebuie să scapi cu orice preț de sub influența părinților care te sufocă și să trăiești pe cont propriu.

Degeaba repeți la nesfârșit aceeași întrebare dacă nu ești dispusă să faci nimic pentru a scăpa.

Care este alterantiva? Să rămâi prizoniera părinților până când ei vor muri la 85 de ani și tu vei fi o pensionară de 60 de ani? Dacă ți se pare că asta este o viață care merită trăită, atunci asta meriți.

| tudorvolcano a răspuns (pentru Mihaela230):

Mai întâi, mărită-te, și nu sta în curvie.

După, făcând o casă stabilă, trebuie să ții cont în primul rând de ce spune soțul, nu părinții.
Dacă au vreo problemă, nu au ce-ți face, mai ales în străinătate.

| Lukasssz a răspuns:

Fata mosului, doar fugi...nu te uita in urma

| Brizbriz a răspuns:

Si daca o sa te gaseasca ce o sa iti faca?!?
o sa te traga de par pe strada?!? atunci te-ai scos, il ia politia, capeti ordin de restrictie, care in Anglia E CAZ GRAV, nu ca in rrrrrominica, unde nimanui nu-i pasa

sincer, as pleca cu spume, PE FATA, si i-as da si adresa unde ajungi, sa vina dupa tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu drimerro, ești un caz pierdut

| tudorvolcano a răspuns:

Ai grijă ca iubitul tău să nu te ducă cu zăhărelul, și să profite de tine în vreun fel.

Sunt bărbat, și știu ce poate fi în creierul altor bărbați. Iar tatăl tău, care este clar mai în vârstă, știe și mai bine.

Dacă iubitul tău e serios, să se mărite cu tine și să-ți facă un copil.

| Anyo1988 a răspuns:

Astfel de probleme apar in general in cazurile in care copilul nu se impune in fata parintilor odata ce a depasit varsta de 18 ani, daca dupa varsta de 18 ani nu iti ceri dreptul la libertate mereu vor gasi scuze de genul " cata vreme stai in casa mea faci ce spune eu " sau alte tampenii din astea pe care le-au azit si ei de la ai lor sau nu stiu de unde, insa trebuie sa ii faci sa inteleaga ca nu mai ai 5 ani si ai niste drepturi care nu ti le pot incalca nici macar ei printre care si dreptul la libertate si libera exprimare. Intr-un fel te inteleg foarte bine si ai mei sunt destul de impunatori insa la mine este din cauza ca le permit si pentru ca nu vreau sa ma impun pentru a nu degenera in altele, de asemenea cumva imi pasa de parerea lor, in fine nu e vb de mine aici cum spuneam te inteleg si cum spunea cineva in aglia daca ar face ceva ar avea probleme de restrictie si posibil si altele printre care daca fac scandal pe strada amenda este foarte mare. personal nu cred ca esti un caz pierdut doar ca nu ai fost ghidata la timp si sa ajuns aici. Cred ca mai ai sanse sa iesi din situatia asta insa va fi destul de greu insa daca ne gandim unpic nimic nu e usor in viata asta happy mult succes ce sa zic

| De3ox a răspuns:

Troll 100%.

| Mosotti a răspuns (pentru De3ox):

Nu e troll, are mari probleme psihologice si e terorizata de parinti, are frica de ei, sunt destui parinti care se baga in vietile copiilor si la 30 de ani, si fac scandal.

Sunt destui asa, si in cele mai multe cazuri mamale coordoneaza viata baietilor, iar aia mai slabi sufera mult din cauza mamei "nu te insura cu aia, nu e buna pentru tine, ne suparam daca o faci...te dezmostenesc", etc.