| Lorennn a întrebat:

Helou....ma confrunt cu singuratatea in clasa m-am mutat din vara la o alta scoala...in scoala anterioara invatam bine aici decand am inceput simt ca nu am pe nimeni nu pun nici un interes inscoala...sunt o fire care imi place sa fiu eu bagata in seama...chiar nu ma descurc in a socializa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oho, ar trebui sa inveti pentru ca mai tarziu vei regreta. Ti-o spun din propria experienta, baga-te in seama cu toti, nu sta deoparte, implica-te in proiecte cu ei, iesi cu ei (colegii) in oras dupa ore, spune glume impreuna cu ei. Daca vei ramane timida, nu te vor cunoaste si dupa aceea vei deveni subiect de discutie de fiecare data cand te vad, poate vor incepe sa faca si misto de tine. Stiu ca am zis-o si mai inainte, dar ti-o zic din propria experienta. Spor la socializat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand mergi la scoala pentru tine nu pentru colegi. Apoi invata sa socializezi, nu astepta mereu ca ceilalti sa vinala tine. Propune-i si tu unei colege sa iesiti impreuna sau sa invatati impreuna, asa va ve-ti imprietenii.