| Daniela300 a întrebat:

Am 16 ani si imi place mult de un baiat dar nu stiu daca si el ma place. Invatam la aceeasi scoala doar ca el e in alta clasa de a X-a. Noi ne trimitem multe mesaje. Insa e destul de ciudat de fiecare data cand ne vedem, sunt foarte agitata. Ma gandesc mai mereu la el si de ceva timp am inceput sa-l visez iar totul pare atat de real. Cu toate astea, nu stiu ce vreau. Nu am mai avut niciodata o relatie si probabil as suferi foarte mult daca ne-am desparti pentru ca sunt o fire sensibila. Nu as vrea sa-l pierd iar daca am ne-am desparti, nu cred ca am mai fi prieteni. Nu stiu ce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la el. E destul de greu avand in vedere ca imi trimite mereu mesaje. Credeti ca ar trebui sa-i spun tot ce simt pentru el? Sau sa continui sa ascund asta cum am facut pana acum? Sunt in aceasta situatie din primavara. Si inca ceva. Urmeaza sa ma transfer la o alta scoala deci nu cred ca ne vom mai vedea...

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca ti-ai perturba si mai mult situatia daca intr-adevar urmeaza sa te muti intr-o alta scoala inviitorul apropiat. Se pare ca asa a ti-a fost "scris" sa ramai doar in minte si suflet cu prima ta mare iubire. Fii optimista deoarece in mod sigur printre viitorii colegi de clasa sau scoala va fi cineva care sa-ti devina prieten sau chiar iubitul adevarat. happy

| Daniela300 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos pentru raspuns!

| vocea a răspuns:

Tu ai grija de tine si incerca sa te apropi mai mult de el. Daca esti trista ce rezolvi?! Nimic! Lupta si tu putin ca poti sa pierzi o batalie dar razboiul niciodata nu o sa il pierzi.

Hai putina incredere! Te implor. O sa fie bine ai sa vezi. Nu astepta sa apara alta fata si sa ti-l fure. Incerca macar! Fii insistenta dar nu enervanta.
Trebuie sa ii spui ce simti, bafta.

| Daniela300 explică (pentru vocea):

Multumesc mult! Voi incerca.

| TanteMarianne a răspuns:

Spune-i ce simti, dar nu prin mesaje.dai intalnire invitat in oras si deschide o simpla conversatie, apoi la un moment dat când te simti pregatita si ti-au mai trecut emotiile ii spui ca-l iubesti. Daca nu vrei sa il in citi in oras, atunci il chemi sa vorbiti între 4 ochi si ii spui.

Nu te gândi de acum la despărțire, mai întâi sa fii cu el intr-o relație si sa vezi cum merg treburile între voi.

Succes

| Bishopp a răspuns:

Buna! Ai doua posibilitati :
1. Ii spui verde in fata care sunt sentimentele tale pentru el, ii spui ca ai vrea sa fie mai mult decat o prietenie intre voi si ai sansa sa fie si el in aceeasi oala cu tine si sa fie bine sau o sa ti spuna ca nu poate merge mai departe decat o prietenie pentru ca nu simte nimic pentru tine. Te va durea dar ai scapat de emotiile astea. In felul asta poate tineti legatura in continuare.
2. Tii in tine si nu spui nimanui nimic, o sa fii toata viata stresata, si o sa regreti ca nu ai incercat sa faci nimic.

Motto : " Mai bine sa regreti ce ai facut decat ce nu ai facut "
Nu conteaza ca e rau ca e bine trebuie sa faci ceva. Daca stai asa nu o sa inveti niciodata nimic.

| Daniela300 explică (pentru Bishopp):

Asa este..insa imi este foarte greu. Nu cred ca voi reusi sa-I spun. Dar multumesc pentru raspuns, este mult adevar in ceea ce spui.

| CezarCurteanu1 a răspuns:

Bine, eu ti-as sugera sa te transferi la o alta scoala. Funda?

| BlackAndreea a răspuns:

Bună, am citit și am pățit ce tine.

Cel mai bine este sa ii spui tot ceea ce simți..Ar trebui să te aduni și să îi spui totul pe șleau..Ar fii păcat să nu o faci și să regreți mai târziu.