| AllyNutzZzA a întrebat:

Hey, am 14 ani si am un prieten de 19 ani. Credeti ca este bine sa continui relatia, tinand cont ca el sta la Pitesti iar eu in Slatina, iar el vine doar in vacante... Il plac mult, ne intelegem foarte bine dar, este prea departe iar parintii mei spun ca este prea mare pentru mine... ce credeti ca ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Uite eu am 22 de ani si iti spun sincer ca nu prea exista relatie la distanta. Adica uite sigur suferi ca nu-l vezi, ti-e dor, ti-ar fi mult mai usor ca iubitul tau sa fie langa tine, sa va puteti vedea mereu, sa participati impreuna la evenimenturi de genul aniversari, craciun etc si da sunt de acord cu parintii tai ca diferenta e cam mare, cauta un baiat de la tine din scoala sau cartier, eventual sa fie la liceu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Lassand la parte distanta, esti minora, el major.Fie iti vezi de scoala, fie gasesti pe cineva apropiat varstei tale.

| greyhound a răspuns:

"Credeti ca e bine sa continuam relatia tinand cont ca el este conform Codului Penal un aparent pedofil"
Asa trebuia sa sune intrebarea

Răspuns utilizator avertizat
| Iubibilăă a răspuns:

Este prea mare pentru tine.
Imi pare rau, pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori incearca vreunul din voi sa se mute mai aproape de celalalt. Dar eu zic sa rupeti relatia relatiile la distanta nu tin niciodata.

| Emosiya a răspuns:

E prea mare pentru tine, baietii de varsta lui nu stau cu fete de 14 ani de ochi fromosi! Unde sunt momentele alea frumoase in care iubitul te tine de mana? te scoate la un suc, te ia in brate cand suferi? doar in vacanta? Tu nu stii ce face el acolo. poate mai ii cu vreo 2-3.Cauta unu din orasul tau si care sa-ti ofere iubire de aproape nu de departe.

| ErikaP a răspuns:

Nu are rost, poti sa iti gasesti un baiat si din Slatina, nu trebuie sa ai o relatie la distanta happy!